вівторок, 13 березня, 2018, 10:27 Політика
У часи війни в Україні немає кримінальної відповідальності за незаконний перетин кордону, – Луценко
ZIK
ZIK

Генеральна прокуратура України не має жодного стосунку до реадмісії Саакашвілі, яку проводила Державна міграційна служба разом із прикордонниками. До того ж ще за часів Януковича було знято кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (в ефірі телеканалу ZIK) говорив сам Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

«Я досі зберігаю свої запобіжники утримання від хибних кроків. Новим таким стала тюремна кружка, яка стоїть на моєму робочому столі, аби завжди пам'ятати про законність своїх дій, навіть по відношенню до тих людей, які тобі можуть не надто симпатизувати. Серед старих таких запобіжників у мене залишаються друзі, які, в разі чого, можуть говорити незручні речі», – розповідає Юрій Луценко.

Окрім цього він розповів про ситуацію із справою третього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. Нещодавно на сайті Генпрокуратури з‘явилось повідомлення про те, що вона відправила запит до Королівства Нідерландів з проханням міжнародної співпраці у цій справі.

«У цій ситуації, фактично, існують два процеси. Перший – статус пана Саакашвілі, а другий – кримінальні справи, які були порушені проти нього. Хочу нагадати, що він незаконно перетнув кордон. Відзначу, що за часів Януковича було знято кримінальну відповідальність за це правопорушення, що взагалі є абсурдом для воюючої країни», – зазначив Генпрокурор.

Тому, каже політик, він, як Генеральний прокурор України, звернувся до Верховної Ради з питанням про відновлення кримінальної відповідальності за незаконний перетин кордону.

Читайте також: Саакашвілі повідомив, чим займається і коли повернеться в Україну

«Всі судові інстанції встановили, що Міхеїл Саакашвілі зробив це незаконно. Йому було відмовлено у клопотанні про політичний притулок або інші статуси захисту України. Таким чином він став нелегальним мігрантом. У таких випадках Державна міграційна служба до всіх людей повинна діяти відповідно до закону – має бути проведено реадмісію, депортацію або екстрадицію», – пояснює політик.

У випадку із Міхеїлом Саакашвілі Державна міграційна служба разом із прикордонниками провели реадмісію. За словами Юрія Луценка, Генпрокуратура до неї не мала жодного стосунку.

Читайте також: Саакашвілі заявив, що його хочуть вбити та назвав ім’я замовника

Читайте також: Саакашвілі заявив, що його хочуть вбити та назвав ім’я замовника

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 03:53 :51