Новини » Політика 13 березня, 2018, 15:03
У БПП готові порушувати Конституцію, щоб ухвалити, буцімто, важливі для людей закони, – екс-нардеп
ZIK
ZIK

Коли я був депутатом від «Блоку Петра Порошенка», говорив колегам, що не варто під час голосування порушувати Конституцію «кнопкодавством». Однак, вони завжди відповідали, що потрібно у будь-який спосіб ухвалити «важливі для людей закони». Це все маніпуляції, адже важливих законів Рада так і не ухвалила.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (в ефірі телеканалу ZIK) заявив народний депутат України (у 2014-2016 роках) Єгор Фірсов.

Починаючи із березня 2018 року, щодня в ефірах проекту «Перші про головне. Коментарі» відбуваються голосування, участь у яких може взяти будь-хто із телеглядачів. Проголосувати можна на сайті телеканалу або ж за допомогою мобільного телефону. Однією із тем голосування було запитання про те, як можна оцінити роботу Верховної Ради.

«Мені здалося, що за відповідь «добре працюють» можуть голосувати лише самі депутати або їх помічники. Якщо реально взяти індикатори, за якими ми можемо дати оцінку роботі Ради, то вона працює не те, що «незадовільно», а й зовсім на «двійку з мінусом», – відповів Єгор Фірсов.

Мовляв, не варто дивитись на процес ухвалення законів, адже ми не зможемо їх виконувати.

«Найголовніше – «кнопкодавство». Нинішнє скликання парламенту навіть перевершило попереднє за цим показником. Це попри те, що у попередньому були комуністи, які «кнопкодавили», як на фортепіано», – заявив екс-нардеп.

Він вважає, що коли звичайний громадянин бачить, що вищий законодавчий орган порушує пряму норму Конституції, у нього буде зухвале ставлення до законодавства.

«Той орган, який має опікуватись законністю, давати приклад, викликати довіру, цю ж Конституцію і порушує. На жаль, я тут можу навести дуже багато прикладів. Тільки у «Блоку Петра Порошенка» більше ста зафіксованих випадків «кнопкодавства»», – заявив політик.

Понад те, за його словами, народний депутат Антон Яценко і зовсім міг би «виступати на олімпіаді із «кнопкодавства».

«За один раз він встиг проголосувати за шістьох колег. Я навіть додам, що були фальсифікації при голосуванні за певні формати закону, коли голосували за один формат, а потім вийшов зовсім інший. Коли я, будучи у «БПП», піднімав ці питання, колеги казали мені, що потрібно без галасу у будь-який спосіб проголосувати за «важливі для людей закони», – розповідає Єгор Фірсов.

Проте, на його переконання, це все маніпуляції, адже важливих законів Верховна Рада так і не ухвалила.

«Ми не бачимо закону про відкриті виборчі списки, закону про антикорупційний суд, важливих економічних проектів, нового податкового кодексу. Фактично Верховна Рада займається законодавчим «спамом», – заявив Єгор Фірсов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 00:27 :18