вівторок, 13 березня, 2018, 19:19 Політика
Статус аспіранта НАТО для України – псевдоновина від влади, – експерт
ZIK
ZIK

Влада зараз займається практичною лінгвістикою та введенням нових англійських термінів до української мови.Натомість для вступу в НАТО потрібно виконувати конкретні кроки щодо модернізації армії.

Таку думку виловив політолог Петро Олещук у програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, нещодавно з’явилася інформація, що Північноатлантичний альянс визнає прагнення України до набуття повноцінного членства в цій організації.

«Коли немає про що говорити, то потрібно створити інформаційний привід. Вигадується статус, як от статус аспіранта НАТО. Але, насправді, немає ніякого статусу, натомість це просто некоректний переклад, який означає «країна, яка прагне до членства в НАТО», – пояснив Олещук.

Політолог додає, що немає нічого особливого в тому, що на сайті НАТО вказали про прагнення України до вступу.

«Влада вигадує якісь особливі статуси, які не мають жодного відношення до реальності, тому це псевдоновини та псевдоподія.

Я думаю, що нам у цій ситуації передусім потрібно задуматися над аспектами, пов’язаними з українською армією та законодавством. Адже без їх вирішення досить важко ставити питання про реальне членство в НАТО», – констатував експерт.

Він зазначив, що погоджується із пропозицією від влади про внесення зміндо Конституції щодо НАТО, щобце стало певним орієнтиром. Однак, якщо пригадати,як подібні зміни вносилися до Конституції, а потім за часів Януковича скасовувалися Конституційним Судом, то це теж не є абсолютною гарантією.

«Окрім того, щоб наші прагнення були підкріплені законодавчо, потрібно дуже багато працювати. Насправді, є багато документів, які діють в плані відносин Україна - НАТО. У них передбачені конкретні кроки та дії, які потрібно реалізовувати.

Однак влада надає перевагу практичній лінгвістиці та введенням нових англійських термінів, коли потрібно виконувати конкретні кроки щодо модернізації армії», – наголосив Петро Олещук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-09 21:38 :59