вівторок, 13 березня, 2018, 23:53 Суспільство
Шнобелівська премія: дослідники пояснили, навіщо проводять безглузді дослідження

Іноді, щоб докопатися до істини, необхідно витратити десятки років на проведення нудних або безглуздих експериментів.

Про це повідомляє etcetera.media.

ФАКТ. Шнобелівська премія – це пародія на престижну міжнародну нагороду – Нобелівську премію. Її почали вручати в 1991 році за безглузді й безглузді наукові відкриття і дослідження. Премії вручають в жовтні, коли оголошуються лауреати Нобелівської премії. Її мета – привернути увагу до науки. Цікаво, що нагороду вручають Нобелівські лауреати.

ТАК чи марно. Премію вручають за досягнення, які «змушують засміятися, а потім – задуматися». Далеко не завжди абсурдні експерименти і дослідження залишаються марними. Так, в 2013 році двоє вчених проводили експеримент з поїданням землерийок. Вони з’їдали варених землерийок цілком, разом зі шкірою і шерстю, а після цього розбиралися, що переварилось, а що – ні. Хоч археологи і отримали Шнобелівську премію за свої дослідження, їх експеримент допоможе краще аналізувати стан знайдених останків дрібних ссавців, розуміючи, були вони з’їдені після смерті чи ні. Це, в свою чергу, може пролити світло на особливості побуту наших предків.

Також в 2013 році Шнобелівську премію отримала Мері Декк, яка з’ясувала, що жуки-гнойовики орієнтуються по Чумацькому шляху. Звучить смішно, проте така поведінка серед комах спостерігалася вперше.

ШЛЯХ ДО УСПІХУ. Також відомий випадок, коли лауреат Шнобелівської премії через кілька років отримав премію Нобелівську. Так, у 2000 році Андрій Гейм спільно з іншим вченим отримали Шнобелівську премію з фізики «за літаючих жаб». Вони використовували магніти для того, щоб змусити жаб літати. Але через 10 років Гейм удостоївся звання лауреата Нобелівської премії за винахід технології отримання графена – перспективного матеріалу, який розглядають як майбутню основу наноелектроніки.

РУХ ВПЕРЕД. Ніколи не помиляється той, хто нічого не робить. Так і з наукою. Часто смішні і курйозні експерименти дають хорошу основу для подальших відкриттів. Кожен результат експерименту – це нове знання про безмежний і неосяжний світ. Тому, почувши про чергове дивне відкриття, не поспішайте з висновками. Бути може, коли-небудь ці знання вам знадобляться.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 02:02 :08