вівторок, 13 березня, 2018, 15:28 Політика
Серед політиків немає інтересу до ДБР, – Крапивін
ZIK
ZIK

Сьогодні у Верховній Раді не назбиралось необхідних голосів для підтримки хоча б одного із законів про ДБР, адже цей орган нікому не цікавий. Допоки у Бюро не має проваджень, які б стосувалися депутатів, колишніх чиновників чи правоохоронців, воно не пріоритетне для парламентарів.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив юрист Євген Крапивін.

На його думку, серед політиків немає особливого інтересу до Державного бюро розслідувань.

«По-перше, вони не розуміють, що це таке, а по-друге, не вірять, що цей орган буде ефективним», – наголошує Крапивін.

Однак, і суспільство більше цікавить тема топ-корупції, а не службових злочинів, які вчиняються посадовцями – суддями чи правоохоронцями.

«На приклад, ми постійно чуємо, що з поліції не зникли ані незаконні затримання, ані фальсифікація злочинів, ані корупція за закриття-відкриття справ. Усе це там є, це розслідує прокуратура. Тобто, все відбувається по-старому і нічого не змінилося. Це ближче до людей, однак їх більше цікавить топ-корупція, яку вчиняють держслубовці категорії «А» чи хабарі на суму понад 750 тисяч гривень. Я цього не розумію», – зізнався експерт.

Тому й, за його словами, у Раді не набралось голосів за жоден із запропонованих законопроектів щодо ДБР, бо цей орган нікому не цікавий. Мовляв, навіть, якби до сесійної зали прийшов його Роман Труба та пояснив у чому відмінність між законопроектами та, що йому потрібно для ефективної роботи, голосів усе одно не набралося б.

«Поки ДБР не запрацювало, у нього немає реальних проваджень та перших підозр, які стосувалися б конкретних депутатів, колишніх чиновників чи правоохоронців, а Аваков не почав захищати своїх поліцейських, орган і лежатиме в тіні. Для Ради це абсолютно не пріоритетне питання», – переконаний Крапивін.

Однак, до того як запрацює ДБР, все ж є «певні питання, які потрібно вирішити».

«На справді, у цих законопроектах – низка шкідливих норм. Я вважаю, що слідчим і оперативним підрозділам не потрібні спеціальні звання, якщо йдеться про рядовий склад. Не потрібно створювати «генералів ДБР», –зазначив юрист.

Однак, постає питання щодо оперативно-розшукової діяльності Державного бюро розслідувань. Мовляв, цей підрозділ зараз не включено до закону про ОРД. Тому й у їх роботі можуть виникати проблеми.

«Як вони почнуть працювати, якщо не мають право заводити оперативно-розшукові справи? Та й і негласні дії, зокрема так звана «прослушка» там здійснюватиметься за тією ж схемою, що й у НАБУ – після відповідного дозволу від СБУ. Та ми ж розуміємо, що цей орган, у тому числі, розслідуватиме і злочини СБУ, усіх інших правоохоронців та суддів», зауважив експерт.

Тому й на його думку, тут може виникнути ще один «конфлікт інтересів», мовляв НАБУ уже заявляє, що це гальмує їх роботу.

«У експертних колах більшість сходиться на тому, що тут потрібно надавати право самостійності, а далі вже дивитись, на скільки це реалізовуватиметься відповідно до закону та чи не несе негативних наслідків. Адже потім цю норму можна й прибрати», – переконаний Євген Крапивін.

Нагадаємо, сьогодні Рада провалила два законопроекти про ДБР – під час засідання ані урядовий, ані депутатський документ не отримали потрібної кількості голосів народних обранців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 16:40 :42