вівторок, 13 березня, 2018, 16:36 Політика
Роботою голови ДБР Романа Труби опікується нардеп Сергій Пашинський, – Найєм

Зараз навколо Державного бюро розслідувань триває політична гра, адже керівник цього органу Роман Труба є близьким до «Народного фронту». Тому БПП будь-яким способом намагається зупинити можливість запуску цієї структури.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» в ефірі телеканалу ZIK заявив народний депутат України Мустафа Найєм.

«Сьогодні уже 112 день, відколи було призначене керівництво ДБР. На даний момент в агентстві працює три людини: директор та його два заступники. У них немає приміщення, кваліфікаційних вимог до працівників, норм, які б встановлювали дисциплінарні стягнення, за якими б нараховуються зарплати, а зовнішня комісія повністю паралізована. Депутати ще у грудні внесли законопроект 7450, який би мав регулювати ці питання, але уряд із порушенням закону і регламенту вніс свій варіант під номером 6430», – розповів Найєм.

Він вважає, що урядовий законопроект охоплює набагато менше коло питань щодо ДБР. Понад те там є взагалі «абсурдні моменти». Зокрема, урядовці хочуть перенести територіальні управління ДБР із Хмельниччини на Вінниччину. Але навіть не визначають, яким чином накладатимуться дисциплінарні стягнення.

«У депутатському законопроекті певні питання прописані набагато краще. Це не лише моя думка, адже про це говорить і голова ДБР Роман Труба. Тобто, він публічно закликав на комітеті підтримати наш законопроект. Але не тільки тому, що є бажання самоствердитися або те, що триває війна між БПП і «Народним фронтом» за вплив над цим ДБР. Вони просто не хочуть ухвалювати якісь притомні законодавчі норми», – переконаний народний депутат.

Разом із тим Найєм підкреслив: якщо говорити про доопрацювання депутатського законопроекту щодо ДБР, то насправді триває певна політична гра. Мовляв, нинішній керівник Державного бюро розслідувань є особою наближеною до «Народного фронту».

«Роботою Романа Труби опікується народний депутат України Сергій Пашинський. І це відомий факт, про який говорять як в уряді, так і поза ним. Тому, БПП, аби втримати контроль, намагається будь-яким чином зупинити можливість запуску ДБР. Звичайно, що ми доробимо депутатський законопроект 7450 і внесемо його ще раз, щоб все ж можна було запустити ДБР», – заявив Найєм.

За словами Мустафи Найєма, Роман Труба та Сергій Пашинський – куми. Мовляв, саме Пашинський лобіює урядовий законопроект 6430, про що говорить оточення самого голови ДБР.

«Боротьба «Народного фронту» і БПП триває за просту річ. Коли ДБР стане головним слідчим органом, який розглядатиме усі кримінальні і службові злочини, які стосуються колишніх президентів, членів уряду, суддів Конституційного суду, голів ОДА, НАБУ чи САП. І, якщо на нього впливатиме лише «Народний фронт», то це буде великою загрозою перш за все для усіх правоохоронних органів», – вважає він.  

Нагадаємо, під час сьогоднішнього засідання ВРУ ні урядовий, ні депутатський законопроект щодо ДБР не отримали потрібної кількості голосів народних обранців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 02:17 :27