Новини » Суспільство 13 березня, 2018, 11:14
Правоохоронці під прикриттям не можуть місяць ходити до чиновника і пропонувати хабар, – Луценко
ZIK
ZIK

Українські правоохоронці можуть вдаватись до провокації із намаганням дати хабара лише за умови професійного та незалежного суду. Однак до таких підбурювань потрібно підходити із розумом – ця «пропозиція» повинна бути одноразовою та стосуватися лише тих випадків, коли чиновник захоче грошову винагороду за свої прямі обов‘язки.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK розповів Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

«Коли я ще навіть не був депутатом, підтримував ідею узаконення провокації хабара. Зараз же думаю, що треба добре сформулювати цю позицію. Адже вона є цілком можливою, бо з досвіду Сполучених Штатів Америки та Грузії, така система дійсно дала результат», – сказав Луценко.

Але, він зазначив, що в українських реаліях це можливо зробити лише за умови незалежного суду. Бо інакше це виглядатиме як підкидання та провокація.

«Я був одним із співавторів закону про НАБУ і вважаю, що сьогодні у нас немає іншого виходу, як створювати Антикорупційний суд. Навіть погоджуюся із тим, що він може працювати виключно за справами Національного антикорупційного бюро. Але для того, щоб усе злагоджено запрацювало, він повинен складатися не менше, як із 50 суддів першого і 20 осіб другого рівня», – вважає гість у студії.

Тому, якщо суд складатиметься із певної кількості осіб, що пропонував і керівник САП Назар Холодницький, то за словами Луценка, такій структурі можна буде довіряти.

«За умови, що в Антикорупційному суді працюватиме не менше 50-70 осіб, я зможу повірити, що це професійна структура – через специфіку відбору суддів, і незалежна – через кількість, котра не унеможливить тотальний контроль над ними будь-ким», – прокоментував Луценко.

На його думку, якщо створять саме таку структуру, можна буде й говорити, наприклад, про автономне прослуховування для НАБУ та інституцію провокування хабара. Але разом із тим Луценко зазначив, що треба «із розумом підходити до провокацій».

«Пропозиція хабара повинна бути одноразовою, бо не можна місяць ходити до людини чи до когось із її оточення і пробувати підкинути гроші. Перепрошую, але в мене є документи, в яких написано: інсценізувати ДТП, у порядку вибачення запросити на алкоголь, потім повезти у масажний салон із забезпеченням своєї людини на цю зміну, далі – фотофіксація пропозиції співпраці. Вас влаштовує такий підхід? Мене – ні. Я думаю, що це нікого не влаштовує. Бо чиновнику треба пропонувати зробити те, що входить у його обов‘язки, і якщо він скаже щось про гроші, то це вже зовсім інша справа, він має за це відповідати. За умови, що над цим усім стоятиме дуже професійний і незалежний суд. Саме тоді я буду «за», – наголосив Генпрокурор.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 17:01 :22