вівторок, 13 березня, 2018, 13:06 Політика
Найвищі посадові особи держави не зацікавлені у коректній роботі ДБР, – Мамка
ZIK
ZIK

Політизація усіх правоохоронних органів призвела до колапсу у державі. Адже, зокрема, призначення Генпрокурора чи керівника МВС є суто політичними. Тому й при призначенні держслужбовців потрібно позбавлятись від квотної позиції політичних партій.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив заступник Головного слідчого управління МВС у 2016 році Григорій Мамка.

За його словами, депутати не проголосували за жоден із законопроектів щодо Державного бюро розслідувань – урядовий та депутатський – адже влада просто не зацікавлена у створенні такої інституції.

«Як показує практика, на превеликий жаль, голова Верховної Ради може і 40 разів порушити регламент, виставляючи проект на голосування, якщо для цього є політична воля. Її відсутність свідчить, що найвищі посадові особи держави просто не зацікавлені у тому, щоб ДБР запрацював правильно», – переконаний Мамка.

Мовляв, вони бояться кримінальних проваджень чи намагань роботи антикорупційного суду та нових органів по боротьбі із корупцією.

«Адже закордонні партнери дуже чітко та ясно сказали, що нові органи по боротьбі з корупцією повинні запрацювати до президентських виборів. Якщо вже міжнародні партнери ставлять такі терміни, ця імітація замість боротьби уже когось дістала», – зауважив експерт.

Окрім того, він підкреслив: зараз у державі політизовані усі правоохоронні органи. Зокрема, посада Генерального прокурора є політичною, як і керівника Міністерства внутрішніх справ. Що й призвело до «колапсу».

«Адже, вищі посадові особи діють як держслужбовці, та відповідають як політики. Натомість політична відповідальність у державі – повністю відсутня», – наголосив Мамка.

Тому й і на його думку, при призначенні держслужбовців потрібно звільнятись від квотної позиції політичних партій.

«Тоді й не буде виникати якогось лобіювання тих чи інших політиків. Натомість державний службовець, який займає високу керівну посаду, повинен бути наділений функціями і виконувати їх з ранку до ночі. Для цього необхідно просто змінити менталітет та звільнити політику від правоохоронних органів», – зазначив Григорій Мамка.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 09:07 :48