вівторок, 13 березня, 2018, 14:27 Політика
Найважливіші питання сесійного тижня - кадри та економічні законопроекти, – експерт
ZIK
ZIK

Цього тижня у роботі Верховної Ради є два пріоритети – кадрові призначення та початок так званої «весни реформ» Прем‘єр-міністра. Зокрема, цього тижня можемо побачити голосування щодо законопроектів про електронні гроші та про кооперативні управління на державних підприємствах.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (в ефірі телеканалу ZIK) висловив політолог Віктор Таран.

«Порядок денний роботи Верховної Ради – це той інструмент, який уможливлює маніпуляції з боку спікера або парламентської більшості у частині, що стосується вилучення важливих законопроектів. Згадайте, як під час минулої сесії точились дискусії щодо законопроекту про антикорупційний суд. Одним із аргументів, чому за нього не голосували, тоді була його відсутність у порядку денному», – пригадує Віктор Таран.

Він наголосив, що поки у нас не буде сесійного порядку денного, матимемо тижневі, які щоразу погоджуватимуть по понеділках на погоджувальній раді і даватимуть окремим депутатам або партіям можливість для маніпуляцій.

«З одного боку, це спрощує життя для парламентської більшості і дає їм можливість маніпулювати. Для опозиції ж навпаки – це звужує поле для маневру, тому що їм значно важче ловити законопроекти, які можуть «вискочити» у будь-який момент», – переконаний політолог.

Понад те, він заявив, що ті законопроекти, які «вискакують», дуже часто бувають із «певними корупційними ризиками». Тому експерт вважає, що найкращим варіантом для Ради буде саме сесійний порядок денний.

«Громадські активісти повинні бачити, які встановлюються пріоритети на сесії. Згідно цих пріоритетів, ми так само вимагатимемо піднімати окремі законопроекти, ставити їх вище у порядку денному», – каже Таран.

Окрім цього, він зазначив, що поки що на цей тиждень бачить два пріоритети у роботі парламенту – кадрові призначення та економічні законопроекти.

«Цього тижня нас чекають великі кадрові призначення. Говорили, буцімто хочуть визначитись із омбудсменом, складами ЦВК та Рахункової палати, а також із головою Нацбанку», – підкреслив Віктор Таран.

Для нього особисто важливими є економічні законопроекти – так звана «весна реформ», про яку говорив Володимир Гройсман, зокрема йдеться про законопроекти щодо електронних грошей та щодо кооперативні управління на державних підприємствах.

«Це все дуже важливо. Другий законопроект дає можливість ефективніше працювати наглядовим радам. Ми ж усі знаємо, що державні підприємства є такими собі корупційними «кормушками», – пояснив фахівець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 17:15 :32