вівторок, 13 березня, 2018, 17:03 Політика
НАБУ закликає скасувати обмеження досудового слідства до шести місяців
Верховна Рада України. Фото: Космач Олександр/УНІАН
Верховна Рада України. Фото: Космач Олександр/УНІАН

Національне антикорупційне бюро України закликало Верховну Раду скасувати зміни до Кримінального процесуального кодексу, які паралізують роботу органів досудового розслідування.

Про це повідомляється на офіційному сайті НАБУ.

«Звертаємо увагу народних обранців на те, що залишається загроза роботі системи правоохоронних органів в частині обмеження термінів досудового розслідування тяжких злочинів до шести місяців із моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (з можливістю продовження розслідування за рішенням суду)», – йдеться у заяві.

«Вкотре наголошуємо, що розкриття і розслідування складних корупційних схем у такі стислі терміни є неможливим. Для прикладу, при розслідуванні схем, пов’язаних із виведенням коштів за кордон, детективи НАБУ виявляють ланцюжок, який складається в середньому з 7-10 ланок, через які вкрадені в українців гроші перераховуються кінцевим бенефіціарам», – зазначають в антикорупційному бюро.

Там додають, що для здобуття доказів у справі детективи мають проаналізувати банківські операції підприємства кожної ланки.

«Тобто за таких обставин лише на розкриття банківської таємниці згідно зі ст. 164 КПК знадобиться щонайменше 7-10 місяців, не говорячи про подальше проведення експертних досліджень та інших слідчих і процесуальних дій», – сказано у заяві.

Повідомляється, що на своєму засіданні у вівторок парламентарі мають розглянути проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення кримінального судочинства» №7547 від 05.02.2018, яким пропонується частково вилучити прийняті у жовтні минулого року зміни до КПК.

Прес-служба відомства повідомляє, що, зокрема, законопроект передбачає скасування поправок до статей 132, 184, 219, 234, 242-244, 303 КПК України, які, у разі набрання чинності, могли б паралізувати роботу усієї правоохоронної системи держави та інше.

Також у НАБУ зазначили, що законодавча новела щодо продовження в судовому порядку строків досудового розслідування у справах, де немає підозрюваних чи обвинувачених, фактично не має аналогів у кримінальному процесі цивілізованих країн світу.

«Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України контроль за дотриманням розумних строків досудового розслідування здійснює прокурор. Тому покладення на слідчих суддів невластивих їм функцій щодо продовження строків досудового розслідування суперечить духу, букві та логіці також і кримінального процесуального законодавства України», – зазначається в заяві.

У НАБУ додали, що вказані новели суперечать не лише міжнародному праву, але й національному законодавству та призведуть до порушень законних прав заявників, потерпілих, цивільних позивачів та інтересів держави, а також завдань кримінального провадження.

В антикорупційному бюро вкотре закликали парламентарів не допустити блокування роботи правоохоронних органів України та скасувати прийняті у жовтні 2017 року радикальні зміни до Кримінального процесуального кодексу.

Раніше Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що не дивлячись на всі розбіжності, парламент повинен досягти компромісу і внести зміни до Кримінально-процесуального кодексу для усунення дисбалансів.

Зазначимо, 13 березня Верховна Рада відклала на невизначений термін розгляд законопроекту, який скасовує скандальну поправку нардепа Андрія Лозового в Кримінально-процесуальному кодексі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 17:24 :23