вівторок, 13 березня, 2018, 22:40 Суспільство
Ірма Вітовська: Україна готова створювати якісний телепродукт, але для цього потрібні гроші
ZIK
ZIK

На російському ринку виховалися великі професійні команди. Йдеться не лише про акторів чи режисерів, а й про технічні групи. Вони зараз настільки професійно працюють, що Україна готова сама створювати продукт, але для цього потрібні гроші і дотримання квот.

Про це в ефірі програми «DROZDOV» на телеканалі ZIK розповіла українська акторка театру та кіно, громадська діячка, Заслужена артистка України Ірма Вітовська.

«До війни я багато працювала з російськомовним продуктом. Тоді на жаль мало що виготовлялося українського. На моєму досвіді була лише «Леся+Рома». На російському можна було сидіти але загубити практику української. Росія це був великий ринок. Якщо відкинути весь популізм, то чому держава не заохочувала інвестиції та не сприяла економічному росту, аби цей рекламний ринок був більший? Українське не знімалось не тому, що не хотіли, а тому, що на це потрібно від 50 тисяч доларів», – розповіла пані Вітовська.

Водночас, на думку акторки є один плюс, що на російському ринку виховалися великі професійні команди. Йдеться не лише про акторів чи режисерів, а й про технічні групи.

«Це велика група людей, яка на це працює. Вони зараз настільки професійно працюють, що Україна готова сама створювати продукт, але для цього потрібні гроші і дотримання квот. Також нам потрібні цікаві сценарії і більше режисерів», – відзначила гостя програми.

Також пані Вітовська заявила, що відчуває приниження через те, що доводиться працювати в гірших умовах, аніж російські актори.

«Ви знаєте, що театр не має можливості забезпечити проживання. Інакше набути досвіду в кадрі також немає. Тому доводиться грати з російськими акторами. В мене було 3-4 роботи, де я була на рівних з росіянами. Я бачила колег, які працюють на маленьких ролях, хоча це професійні актори і їх можна було поміняти місцями з тими, хто приїжджав до нас. Це така внутрішня несправедливість, коли ти розумієш причину, але не розумієш, чому так, чому полякам вдалося досягнути мільярдного ринку», – сказала акторка.

Вона вважає, що це сталося через те, що в нас було окуповане інформаційне поле, а культура фінансувалась за залишковим принципом.

«Давайте на забувати, що великий бізнес і люди, які очолили телевізійні процеси не завжди були впровадженими в українську культуру. Це покоління, яке виховувалося на поганій радянській українській літературі. На початку 90-х я вже знала, хто такий Юрій Андрухович. В нас 90% країни його не знали в той час, коли він вже був відомий у Німеччині. Ці питання запізнення пізнавання своєї культури відбивалися на те, що казали, що у нас нічого немає», – констатувала Ірма Вітовська.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 01:58 :00