Новини » Політика 13 березня, 2018, 20:40
Для НАТО і ЄС Україна – це санітарно-буферна зона з Росією, – експерт
ZIK
ZIK

Якщо зараз Україна не має можливості вступу до НАТО, то не потрібно робити із себе посміховисько. Потрібно вибрати одну, прийнятну для нашої країни модель захисту.

Таку думку висловила політичний експерт, директор Центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук у програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Для НАТО, як і для Європейського Союзу, Україна, на жаль, залишається санітарною буферною зоною між євразійським світом і Європою. І їм вигідна така сіра санітарна зона неприєднаних країн, які складають пояс із Молдови, України та Грузії», – констатувала Верещук.

Експерт зауважила, що ці країни намагаються зростати, модернізуватися, проте Європа вкотре подає сигнали, мовляв, для чого вам НАТО, якщо ми не можемо вас туди прийняти.

«Я думаю, що був пропущений важливий момент, коли у 2008 році Україна могла стати членом НАТО. І я припускаю, що зараз Європа дещо жаліє, адже тоді не усвідомлювала масштабу загрози з боку Росії», – вважає Ірина Верещук.

Вона додає, що є способи і моделі, коли країни були так само не дуже цікаві для НАТО, але все ж потрапили до Альянсу.

«Це, наприклад, Литва, Латвія та Естонія і їхня Балтійська хартія 1998 року. Також є Адріатична хартія 2003 року. Тобто, коли країни зрозуміли, що їх не хочуть приймати, і вони не можуть виконати всі умови НАТО з різних причин, то вони підписали договір зі США, який обіцяє їм вступ до НАТО.

Можна розглядати також кейс Фінляндії, Швеції та Австрії, які взагалі є позаблоковими і вважаються умовно нейтральними країнами.Тому не потрібно робити із себе посміховисько, а вибрати одну, прийнятну для нашої країни модель», – зазначила Ірина Верещук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 08:54 :09