Новини » Політика 13 березня, 2018, 15:50
Чиновники місцевих рівнів часто намагаються обійти систему ProZorro, – Таран
ZIK
ZIK

В Україні досі не призначили голову Національного банку, членів Рахункової палати та Центральної виборчої комісії. Зволікати із цим не можна, адже вже наприкінці квітня відбудуться вибори до територіальних громад, процес яких і координуватиме ЦВК.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» сказав політолог, експерт Центру «Ейдос» Віктор Таран.

«Країні потрібна Рахункова палата, голова Нацбанку, ЦВК. У нас вибори на носі. У кінці квітня обиратимуть членів до територіальних громад. Весь процес координує Виборча комісія. Тому кадрові питання на високих ланках треба було давно вирішити. На мою думку, політики або оберуть усіх у четвер, або ж не проголосують взагалі ні за кого. Адже рівень недовіри в коаліції дуже високий – кожен боїться, що його підставлять», – говорить гість програми.

Окрім того, експерт Центру «Ейдос» пояснив і важливість Рахункової палати.

«Відсутність кадрів впливає опосередковано. Поки ми з цим не зіткнулися – не бачимо проблем. На приклад, Рахункова палата може здійснювати аудит державних фінансів. Тобто, якщо за системою «ProZorro», згідно найнижчої ціни, переміг певний виробник танків, то жодних претензій тут немає. Вони з’являються тоді, коли кошти використали неефективно, на приклад, за завищеною ціною. Виходить, що торги під когось заточують», – коментує політолог.

Таран підкреслив, що чиновники часто обходять систему державних закупівель «ProZorro».

«Особливо люблять це робити на місцевих рівнях. Мери дроблять величезні закупівлі на маленькі частини. Все законно. Але, якщо звернути увагу на конкретні деталі, то з’ясується, що ціна завищена. із цим може розбиратися Рахункова палата, відправляючи запити до НАБУ, ДБР чи Нацполіції», – додає гість студії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 00:27 :39