понеділок, 12 березня, 2018, 23:28 Спорт
Олег Смалійчук: Замість «автобусного» футболу, ми вибрали атакувальний стиль

Віце-президент ФК «Карпати» Олег Смалійчук (на фото) розповів Інформаційному центру клубу про систему роботи тренерського штабу, підсумки трансферної кампанії, рівень суддівства та безсмертну фразу Білла Шенклі.

«Трансферну політику провели відповідно до стратегії розвитку клубу, а не для вирішення негайного результату»

– Між уболівальниками ведеться багато розмов щодо того, хто в «Карпатах» головний? Хто приймає рішення, хто відповідає за результат, хто керує командою...

– Насамперед скажу, що вся відповідальність за весь результат і за місце, яке ми займаємо, лежить на мені. Переважно через мої помилки і прорахування ми знаходимося там, де не дуже приємно. Щодо якості і моделювання гри то хочу всім нагадати, що виконавчий директор в нас Даріо Друді. І обов’язків з нього ніхто не знімав. Тому основні питання по якості футболу в «Карпатах» потрібно адресувати йому. Головний тренер – Олег Бойчишин, разом з Друді вони створюють тренерський тандем. У кожного є своя зона відповідальності, зокрема, Олег Іванович працює над оборонними порядками команди, над стандартами, а Даріо Друді над атакою і тактикою. Я б хотів, щоб припинилися спекуляції на цю тему. Можливо, якби в Друді була відповідна ліцензія, ситуація виглядала б по-іншому. І якщо дозволить Регламент, я попрошу Друді разом з Бойчишиним на післяматчеві прес-конференції.

– Чому в Даріо Друді нема ліцензії?

– Ну, власне, ліцензія в нього є. Він може бути головним тренером будь-якої команди в Іспанії. Справа в тому, що він проходив тренерські курси, одночасно працюючи в «Вільярреалі», відповідно, заради економії часу, він вчився в приватній Академії, що знаходиться у Валенсії. Закони Євросоюзу дають можливість кожній людині здобувати освіту там, де вона цього хоче. Але, відповідно до Регламенту ФІФА, для отримання ліцензії ПРО, останній рік він мав би навчатися у стінах іспанської федерації. ФІФА хоче захистити національні асоціації, щоб не забирати в них заробіток, тому і вийшов конфлікт інтересів, між приватними академіями та іспанською федерацією. У такій ситуації як Друді опинилися сотні, якщо не тисячі тренерів. Вони вчилися, платили гроші, але в кінцевому результаті іспанська федерація не затверджує їхні ПРО-дипломи. Наскільки я знаю, зараз справу розглядає іспанський суд.

– Якщо мова зайшла за суд, то зараз модно обговорювати суддівство в матчі проти «Олімпіка». Дії Миколи Балакіна не коментував хіба лінивий...

– Ми мріємо збудувати великий клуб. А великі клуби не звикли говорити про суддівство. Попри це, ми, звісно, направимо офіційного листа в федерацію з проханням розтлумачити дії цього арбітра. А щодо того, упередженість то була від арбітра чи просто помилки та його рівень – нам покажуть найближчі тури.

– Зимова трансферна кампанія завершена. Усі гравці, окрім Сандохадзе, наразі адаптуються. Коли чекати від них результату?

– Давайте розділимо мухи від котлет. Зараз результат не впливає на стратегію розвитку клубу на найближчі три-чотири роки. Результат можна було дати або не дати. Існують, наприклад, клуби, які щороку дають результат різними складами і без стратегії. Ми з Друді результату не дали. Однозначно, ми понесемо за це відповідальність. Але стратегія розвитку має бути незмінною. І не важливо, хто керуватиме клубом – я, Друді чи хтось інший. Клуб повинен бути рентабельним на всіх фронтах, команди повинні збирати трибуни і показувати цікаву гру, а ще, дуже важливо, цей проект має викликати інтерес для міжнародних інвестицій. Найголовніше, чесно зізнатися у тому, футбольний клуб – це бізнес-проект. Тому, коли зимою стало ясно, що завдання на цей сезон, тобто вихід в єврокубки, навряд чи зможемо виконати, ми з Друді провели трансферну політику, відповідно до стратегії розвитку клубу, а не для вирішення негайного результату. В Україні значна більшість тренерів віддасть перевагу досвідченим гравцям, з якими набагато простіше набирати очки в таблиці. Але ми не пішли цією легкою дорогою, тому вся країна здивувалася, коли побачила середній вік підписаних гравців. А коли ми прийшли в «Карпати», то побачили, що єдиний потенційно-цікавий для подальших інвестицій молодий гравець, з тих, хто стабільно виступав в основі, клубу не належав. Тому наступного літа, не важливо, хто залишиться чи прийде, отримає одну з наймолодших і найперспективніших команд чемпіонату. До речі, коли ми грали в Одесі, проти «Чорноморця», на поле вийшла наймолодша команда туру.

– Не всі уболівальники сприймають цю інформацію...

– На зборах в Туреччині Петро Петрович Димінський говорив, що ставиться до гравців, як до своїх дітей. Уболівальники повинні так само ставитися до команди, а не кричати «ганьба», залишаючи стадіон. Більшість з цих молодих хлопців, які грають заради вас, не винні в невдачах за останні роки. Фактично, це нова команда, якій треба час для зіграності та розуміння тренерських вимог. А вимоги дуже не прості, адже замість захисного «автобусного» футболу, ми вибрали атакувальний стиль, що є значно привабливішим для трибун, але значно важчим для кожної команди. Особисто я вірю в цю команду. Тому хотів би нагадати кожному уболівальнику відому фразу колишнього тренера «Ліверпуля» Білла Шенклі: «Якщо ти не здатний підтримати команду у період невдач, то ти не достойний бути з нею у час тріумфу».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 08:01 :30