понеділок, 12 березня, 2018, 16:00 Політика
У найближчі 12-15 років Україна не буде членом НАТО, – нардеп
ZIK
ZIK

Україна може робити що завгодно, але Північноатлантичний альянс не дуже хоче бачити Україну в своїх лавах.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Володимир Гусак.

 «Те, що НАТО визнало прагнення України до набуття повноцінного членства в цій організації і надало статус «країни-аспіранта», (Aspirant country) є невеличким, але важливим кроком до вступу у цю організацію», – сказав народний депутат України Григорій Шверк.

Але, на його думку, все ж варто говорити про внутрішні проблеми щодо цього питання. Бо ще кілька років тому лише близько 50 відсотків населення підтримували приєднання до НАТО.

«Наразі ми вже маємо великий поступ у цьому напрямі і українське суспільство розуміє, що для того, щоб ми були у безпеці, треба бути членами Альянсу. Адже раніше це питання відтягувалось через російських керівників в українських Збройних силах України», – прокоментував нардеп.  

Тому зараз потрібно упорядкувати законодавство, аби система роботи НАТО змогла запрацювати в Україні.  Хоча, якщо порівнювати можливості вступу України до Альянсу у 2008 році і зараз, то є дуже значні зміни.

«Українські ЗСУ в безпековому секторі мають відповідати їхнім вимогам управління. Наприклад, мати відповідні системи зв’язку, цивільного міністра оборони та контролювати витрати. Тому закон – це перший крок, після якого триває скрупульозна робота над його вдосконаленням», – наголосив Шверк.

Натомість народний депутат України Володимир Гусак каже, що не слід перебільшувати значення присвоєння статусу «країни-аспіранта» від НАТО.

«Реальність така, що у найближчі 12-15 років Україна не буде членом НАТО. Хіба може змінитися якась геополітична конфігурація. Тому Україна може робити що завгодно, але, м’яко-кажучи, НАТО не дуже хоче бачити її у своїх лавах. Бо, швидше за все, і у 2028 році стан справ будуть на такому ж рівні, як зараз», – вважає Гусак.

На його думку, Україні передусім треба провести референдум на предмет вступу до Альянсу, адже тенденція змінилася, але вона не є очевидною.

«Виходячи з політичних реалій, вважаю, що питання вступу зараз не є найактуальнішим і найважливішим для України. Ба більше! На практиці цього не станеться», – наголосив він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 19:32 :27