Новини » Політика 12 березня, 2018, 14:09
«НФ» віддасть «БПП» посаду голови Нацбанку лише взамін на свого омбудсмена, – нардеп
ZIK
ZIK

Більше року в Україні не було голови Нацбанку, а тепер, коли з'явилась кандидатура, Верховна Рада вже місяць не може за неї проголосувати. «Народний фронт» відмовляється віддавати свої голоси за Якова Смолія, не отримавши нічого натомість.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (в ефірі телеканалу ZIK) заявив народний депутат України Володимир Гусак.

«Ситуація із кадровими питаннями у державних структурах і у Верховній Раді України – це вже ганьба для нашої держави. Хотів би нагадати, що вже майже рік в Україні немає голови Національного банку. Колишня очільниця пішла у відпустку, але вона вже відверто каже, що Нацбанком не керує», – розповідає Володимир Гусак.

Він зазначив, що до неї є дуже багато запитань, тому хочеться почути її звіт у Верховній Раді, аби хтось відповів за те, що відбулося з національною банківською системою.

«За останні три роки ми втратили половину банків. Хтось повинен відповісти і за те, що відбулося з курсом гривні. Гривня девальвувала майже в чотири рази по відношенню до основних світових валют. Саме через це Україна вступила у «клуб найбідніших країн світу», – заявив нардеп.

Він переконаний, що все це трапилось в тому числі і через те, що був призначений виконуючий обов'язки голови Нацбанку і півроку не вносились кандидатури постійного керівника структури.

«Потім зрештою відбулося велике свято і Президент вніс кандидатуру, але тепер парламент вже понад місяць її не розглядає. А не розглядають її, бо у Верховній Раді відбуваються цинічні кадрові торги», – підкреслив народний обранець.

Він вважає, що «Народний фронт» відмовляється давати свої голоси за кандидатуру Якова Смолія, бо «там вже триває цинічний розмін».

«Там ніхто не дбає про долю України, про те, аби наша економіка працювала краще, а людям в країні краще жилося. Там йде цинічний розмін – «БПП» віддадуть голову Нацбанку, а «Народний фронт», скажімо, хоче, щоб був призначений їхній омбудсмен», – заявив народний депутат.

Він пояснює, що проблема з призначенням омбудсмена для «Народного фронту» полягає в тому, що голосування відбуватиметься за допомогою бюлетенів.

«Тому «НФ» тепер вимагає гарантій. Вони чомусь думають, що їх можуть кинути. Мабуть, взаємовідносини у правлячій коаліції такі, що ці побоювання не безпідставні. Тому вони пропонують спочатку обрати омбудсмена, потім ЦВК, адже там теж є дуже багато питань. І лише тоді можна голосувати за голову Нацбанку», – пояснює Володимир Гусак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 06:48 :49