понеділок, 12 березня, 2018, 13:35 Політика
Комітет ВР схвалив законопроект, що розширить перелік підслідних ДБР злочинів
Фото: Соколовська Інна/УНІАН
Фото: Соколовська Інна/УНІАН

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності схвалив внесення змін до Закону «Про Державне бюро розслідувань».

Як пише «Українське право», проектом Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих положень з питань діяльності Державного бюро розслідувань пропонується розширити перелік злочинів, підслідних ДБР.

Також пропонується уточнити підслідність Державного бюро розслідувань, адже чинним законодавством упущені повноваження Державного бюро розслідувань у розслідуванні підслідних злочинів, де суб’єктами вчинення злочину виступають голова Національного агентства з питань запобігання корупції, його заступники та члени, голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, його заступники та члени, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, судді Конституційного Суду України, голова, заступник голови, члени Вищої ради правосуддя, голова, заступник голови, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та ін.

Також пропонується надати право підрозділам Державного бюро розслідувань на здійснення оперативно-розшукової діяльності.

Пропонується законодавчо закріпити обов’язок офіційної публікації інформації про можливість забезпечення здійснення Державним бюро розслідувань повноважень та виконання функцій, що забезпечить публічність та прозорість початку роботи ДБР, а також визначено кінцевий термін 1 вересня 2018 року, коли бюро повинно розпочати свою діяльність.

Пропонується виправити колізію щодо дисциплінарної відповідальності працівників Державного бюро розслідувань та надати повноваження щодо притягнення їх до дисциплінарної відповідальності директору Державного бюро розслідувань, а також визначено підстави для притягнення працівників Державного бюро розслідувань до дисциплінарної відповідальності;

Змінами у ст.ст. 13 та 24 закону пропонується передати повноваження відбору директорів територіальних органів, керівників підрозділів центрального апарату, керівників та працівників підрозділів внутрішнього контролю центрального апарату та територіальних органів Державного бюро розслідувань Державного бюро розслідувань від зовнішньої Конкурсної комісії до конкурсної комісії, яку буде утворювати та склад якої затверджувати особисто Директор Державного бюро розслідувань.

Також пропонується вивести основну частину працівників Державного бюро розслідувань з-під мілітаризованих статусів та надати їм статус державного службовця, окрім осіб начальницького складу, якими, як пропонується, будуть працівники підрозділів забезпечення власної безпеки, внутрішнього контролю та оперативно-технічних підрозділів Державного бюро розслідувань.

З метою уникнення колізій, коли заробітна плата працівників Державного бюро розслідувань може бути більшою встановленого граничного розміру для заробітних плат: посадовий оклад – не менше 70 відсотків та доплати – не більше 30 відсотків, при наявності у працівника максимальних ставок доплат, пропонується норму, яка регламентує співвідношення посадового окладу та доплат в зарплаті працівників Державного бюро розслідувань, виключити.

Для забезпечення ефективного громадського контролю за процесом формування та діяльності підрозділів Державного бюро розслідувань пропонується визначити квоту представників Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань у конкурсних комісіях, які утворює директор Державного бюро розслідувань, на рівні третини від загального складу кожної комісії.

Пропонується виключити з п. 3 Прикінцевих та перехідних положень норму щодо рекомендації Кабінету Міністрів України утворити Державне бюро розслідувань за рахунок штатної чисельності слідчих підрозділів Генеральної прокуратури України, відповідних підрозділів Національної поліції та інших органів державної влади, що протидіють злочинності з метою уникнення подвійного трактування норми чи це має бути зроблено за рахунок зменшення чисельності інших органів державної влади, чи шляхом переведення відповідної кількості працівників з цих органів влади у підрозділи Державного бюро розслідувань.

Також пропонується визначити право директора Державного бюро розслідувань самостійно визначати, які з кримінальних проваджень, які перебувають в інших органах досудового розслідування, він вважає за необхідне передати для продовження досудового розслідування у підрозділи Державного бюро розслідувань.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 19:05 :19