Новини » Політика 11 березня, 2018, 2:30
За рік МЗС cкерувало Росії понад 260 нот щодо українських політв’язнів

У 2017 році МЗС України направило Російській Федерації більше 260 дипломатичних нот щодо прав українських політв’язнів та бранців.

Про це розповів Укрінформу директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев.

«В Москві, Петербурзі, Ростові, Єкатеринбурзі та Новосибірську працює більше 30 українських консульських працівників. Оскільки за офіційними даними в Росії наразі перебуває більше 3 мільйонів українців в консулів дуже щільний графік роботи… Зокрема, нагадаю, що в РФ зараз є більше 20 українців, яких можна вважати політв’язнями, плюс більше 40 українських бранців, яких заарештовано на території окупованого Криму. Деякі з них, не зважаючи на протести України, вивезені на територію Росії», – сказав Погорельцев.

За його словами, з цими незаконно утримуваними на території Росії українцями протягом 2017 року відбулося 57 консульських зустрічей. Також забезпечується консульський супровід заведених проти них справ, відвідання судових засідань. Відбувається консульське та дипломатичне реагування на всі факти порушення міжнародних норм та чинного законодавства у сфері прав людини. З цього приводу російській стороні протягом минулого року направлено більше 260 дипломатичних нот. Також було обнародувано більше 30 офіційних заяв, коментарів з приводу незаконного утримання наших громадян в РФ. Завдяки цьому міжнародна спільнота також постійно в курсі цих справ.

«Нагадаю також, що працює створена за ініціативи нашого міністра Павла Клімкіна Громадська платформа з питань звільнення політв’язнів. Участь в її роботі зокрема беруть перший віце-спікер Ірина Геращенко, колишні політв’язні в Росії Генадій Афанас’єв, Юрій Яценко, велика кількість представників негромадських організацій. Робимо все, що можна в існуючій ситуації», – наголосив Погорельцев.

Директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев перебував 8-10 березня з офіційним візитом в Ризі, де проводив консульські консультації з колегами з Латвійської республіки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 12:40 :55