live
Новини » Політика

Рубан отримав звання генерала з рук Наливайченка, - Савченко

ZIK

Спеціальне звання генерала Володимиру Рубану робив колишній голова СБУ Валентин Наливайченко для статусу перемовника під час обміну полоненими.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила народний депутат України (позафракційна) Надія Савченко.

Гостя програми зауважила, що керівник Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимир Рубан неодноразово опинявся в епіцентрі скандалу і не один раз його затримували. Надія Савченко розповіла, що військове звання Володимира Рубана – старший лейтенант і його було звільнено у запас ще при розвалі СРСР.

«Є поняття військові звання, є поняття спеціальні звання. Спеціальні звання дають під «легенд», під виконання якихось завдань або спеціальні звання є, якщо ти служиш в окремих силових структурах. Наскільки я пам’ятаю, Рубану спеціальне звання робив тодішній очільник СБУ Наливайченко, так само був задіяний депутат Левус у цьому, тому що вони починали якраз у 2014 році обмін полоненими і треба було людину, яка була би перемовником. Зрозуміло, що на тій стороні не кожного могли би сприйняти. Коли посилають людину для виконання якогось завдання, їй дають якусь легенду і дають, відповідно, якісь папери. Тому тоді він його (звання генерал-лейтенанта. – Ред.) отримав, а не сам собі присвоїв, йому його дали як легендарне звання», – наголосила народний депутат.

Надія Савченко пояснила, чому так робиться і чому Рубан отримав звання саме генерал-лейтенанта.

«Під час обміну, під час спілкування перемовникам потрібні якісь статуси, легенди і якийсь досвід. Плюс – психологічна підготовка. Якщо тоді СБУ вважала за потрібне і за можливе скористатися саме здібностями Володимира Рубана у цьому напрямку і дало йому цю легенду, то не можна сказати, що він присвоїв собі це звання сам», – наголосила Надія Савченко.

Читайте також: Надія Савченко: Я була готова взяти Володимира Рубана на поруки і зроблю це на апеляції

Нагадаємо, керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана затримали 8 березня на КПВВ «Майорськ» на Донеччині з арсеналом зброї. Шевченківський районний суд Києва взяв його під варту на 60 діб без визначення розміру застави. Голова СБУ Василь Грицак заявив, що Рубан у змові з керівництвом ОРДЛО готував масштабний теракт у центрі Києва, жертвами якого мали стати тисячі людей. У суді Володимир Рубан заявив, що його підставили.

Читайте також: Керівник СБУ: У нас є докази, що Рубан, Захарченко та Тимофєєв планували теракт в центрі Києва

Loading...