Новини » Суспільство 9 березня, 2018, 11:11
Порошенко вручив Шевченківські премії: імена восьми лауреатів 2018 року
Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента
Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента

Президент України Петро Порошенко вручив Національні премії імені Тараса Шевченка лауреатам 2018 року.

«На здобуття високої державної нагороди претендувало майже 70 номінантів, і лише восьмеро з них успішно подолали перегони. Вітаю ваше рішення про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка 2018 року. Підписаний указ свідчить про те, що я його повністю підтримав», – сказав П.Порошенко на церемонії вручення премії.

Відзнаку отримали художник Павло Маков за мистецький проект «Втрачений Рай»; публіцист Сергій Плохій – за книгу «Брама Європи», композитор Вікторія Польова – за хорову симфонію на канонічні тексти «Світлі піснеспіви».

Премію також присудили представникам творчого об’єднання «Вавілон 13»: режисеру Володимиру Тихому, операторам Ярославу Пілунському, Сергію Стеценку та Юрію Грузінову – за цикл історико-документальних фільмів про Майдан 2014 року.

Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента
Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента

Премією також відзначена письменниця Емма Андріївська за книги поезій «Щодення: перископи», «Маратонський біг», «Шухлядні краєвиди», «Бездзиґарний час», «Міста-валети», яка, на жаль, з поважних особистих причин не змогла бути присутньою на церемонії.

У 2018 році розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка становить 240 тис. грн кожна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 09:01 :30