Новини » Економіка 9 березня, 2018, 21:02
Плачков: З монопольними постачальниками тепла та світла важко боротись
ZIK
ZIK

Що стосується природних енергомонополій в Україні, за ним необхідно посилити контроль з боку Національної комісії щодо регулювання електроенергетики.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив колишній міністр палива і енергетики України, екс-голова Одеської ОДА Іван Плачков.

Відповідаючи на запитання глядача, чи мають бути монопольні постачальники тепла та світла в Україні, гість програми зазначив, що європейські країни вже багато років поспіль намагаються зменшити таке монопольне явище.

«Європейський Союз розробляє різні пакети, щоб зменшити це монопольне явище. Вони створюють конкуренцію виробництва. Але, на жаль, цей алгоритм у жодній країні не працює ефективно. Так, на першому етапі споживачі починають шукати інших виробників, але з часом вони повертаються до природних монополій. Але, що стосується України, тут необхідно посилити контроль з боку Національної комісії щодо регулювання електроенергетики», – наголосив Іван Плачков.

Гість програми пояснює, що контроль за монопольними постачальниками тепла та світла в Україні потрібно вводити для того, щоб не було зловживань щодо приєднання до мереж, або ж якості надання послуг.

«Контроль потрібен, щоб не було відключень світла, щоб була хороша якість води та газу. Але, на жаль, в Україні не створена така система контролю зі сторони Нацкомісії», – зазначив Плачков.

Тому, наголошує колишній міністр палива і енергетики, Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг в Україні потрібно зробити незалежною.

«Треба також зробити філіали у регіонах, які будуть не лише визначати тарифну політику, а й будуть контролювати постачальників щодо виконання ліцензійних умов», – додав Іван Плачков.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 05:50 :42