Новини » Політика 9 березня, 2018, 22:35
Для створення резервної армії з добровольців немає вищої політичної волі, – Дмитро Ярош
ZIK
ZIK

Від керівництва держави ми не отримали чітких відповідей щодо легалізації добровольців та створення резервної армії на цій базі. Це може бути пов’язано як із зовнішнім тиском, так і з боязню влади таких формувань.

Про це зазначив народний депутат України, Головний командувач Української добровольчої армії Дмитро Ярош у ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK.

«Один із перших законопроектів щодо створення резервної армії на базі добровольців був зареєстрований ще у 2015 році. Однак на сьогодні реального просування у цьому напрямку та голосів депутатів на підтримку немає, хоч ми постійно ведемо переговори з різними фракціями», – зазначив Дмитро Ярош.

Представник добровольців зауважив, що є ідея зареєструвати цілий пакет законопроектів, які б вплинули на питання нацбезпеки і оборони України загалом.

«До пакету входять законопроекти про добровольчу армію, про парамілітарні молодіжні організації, про зброю та приватні військові компанії. При прийнятті цих законів ми б вийшли на абсолютно інший рівень і у сприйнятті добровольців у суспільстві, і у стосунках з агресором-Росією», – певен Головнокомандувач УДА.

Однак він зауважив, що наразі не бачить волі вищого військово-політичного керівництва хоча б для створення резервної армії на басі добровольців.

«Від керівництва ми не отримали якихось чітких відповідей, при тому, що не було і однозначних заперечень.

Це може бути пов’язано, по-перше, і тиском з боку Росії та Заходу. Адже, пригадуєте, ще у «Мінську-1» одним із перших пунктів домовленостей було роззброєння та виведення добровольчих формувань. По-друге, є певна боязнь з боку влади, адже вона всі роки незалежності боїться неконтрольованих безпосередньо нею формувань» – припустив Дмитро Ярош.

Натомість, пояснює він, ці законопроекти власне і дають можливість тримати монополію держави на насильство і акумулювати волонтерів і добровольців.

«Для мене абсолютно не принципово, хто буде очолювати таку структуру. Головне, щоб система, структура, логістика і управляння були не радянськими, а сучасними. Адже навіть зараз у багатьох речах ми випереджаємо підрозділи ЗСУ», – визнав Головнокомандувач Української добровольчої армії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 18:31 :55