середа, 7 березня, 2018, 19:07 Економіка
Пікова інфляція в Україні вже пройдена, – фінансовий експерт
ZIK
ZIK

За інформацією Нацбанку, інфляційні очікування знижуються. Відтак, пікова інфляція у 14,1% була пройдена, і надалі буде тільки зменшення показника.

Про це зауважив інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі»на телеканалі ZIK.

«За останній рік в Україні загалом зросли доходи населення. Але саме через те, що ми – бідна країна, люди, отримуючи більше доходів, так само більше витрачають на їжу. Тому через бідність свої доходи українці одразу ж споживають, не відкладаючи та не заощаджуючи», – зауважив Фурса.

Відтак, через те, що загальна маса грошей в державі зросла, але не відбувся розвиток виробництва та інвестування в національну економіку, в країні почала зростати інфляція.

«На останньому засіданні Нацбанку України було зазначено, що інфляційні очікування знижуються. Відтак, вони вважають, що пікова інфляція у 14,1% була пройдена, тому надалі буде тільки зменшення показника», – зазначив інвестиційний банкір.

Експерт пояснює, що після девальвації гривні в країні впала вартість активів і доходів населення. І зараз за рахунок інфляції це все відновлюється до того рівня, який був у 2011-2013 роках.

«Якби не було інфляції, то зростання та відновлення вартості активів не відбувалося б. Тому інфляція після такої стрімкої девальвації у перші роки є неминучою – ми маємо наздогнати те, що втратили», – підсумував Сергій Фурса.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 22:54 :38