Новини » Політика 6 березня, 2018, 13:05
Екс-міністр: Янукович замість асоціації готував документ про відстрочку підписання Угоди з ЄС
Леонід Кожара. Фото: ukrinform.ua
Леонід Кожара. Фото: ukrinform.ua

Замість підписання Угоди про Асоціацію з ЄС у листопаді-2013 представники тодішнього уряду підготували до підписання проміжний документ, що означало б не відмову, а відкладення підписання Угоди про Асоціацію.

Про це екс-міністр закордонних справ Леонід Кожара заявив на допиті в Оболонському райсуді Києва по справі екс-президента Віктора Януковича, повідомляє «Укрінформ».

«Скажіть будь ласка, шановний свідок, чи відомо вам, чи готувався до підписання протокол між Україною та ЄС, який планувався підписати замість Асоціації, так званий проміжний протокол, в якому фіксувався європейський вектор руху нашої держави? Чи підписувався він?», – задав свідку питання адвокат Януковича Віталій Сердюк.

Кожара зазначив, що йому відомо про цю тему.

«Передова група урядова, яка поїхала до Вільнюсу 27-го числа в складі представників уряду, вони привезли з собою погоджений на урядовому рівні проект меморандуму, який міг би бути підписаний з представниками Європейської комісії на Вільнюському саміті. Але з огляду на різку реакцію Євросоюзу, а також позицію окремих лідерів Євросоюзу, ЄС не спромігся ухвалити для себе рішення щодо підписання. Хоча, були і прихильники підписання цього документу», – сказав Кожара.

Він зазначив, що цей документ офіційно був вручений представниками Євросоюзу і членам Єврокомісії.

«Безумовно, цей документ, як і десятки інших документів, які Україна підписала з Євросоюзом, він був складений українською стороною у відповідності до всіх тенденцій європейської інтеграції з перших днів незалежності, в тому ж самому руслі. Там Україна підкреслювала саме той факт, що ми не відмовляємося, а переносимо час підписання угоди про Асоціацію. Цей документ міг би бути проміжним перед підписанням Угоди», – сказав екс-глава МЗС.

Як повідомлялося, у листопаді 2013 року на Вільнюському саміті керівництво Євросоюзу не змогло переконати тодішнього президента України Віктора Януковича підписати історичну Угоду про Асоціацію з ЄС.

Нагадаємо, Оболонський райсуд Києва продовжив розгляд справи за обвинуваченням екс-президента Віктора Януковича у державній зраді.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 01:12 :07