live
Новини » Економіка

Через «вбивчі» кредити, аграрії не можуть працювати без державних дотацій, – Корнацький

Аркадій Корнацький. Фото: Телеканал ZIK

Коли в країні з’являються такі несприятливі погодні умови як засуха, повінь, то без державної підтримки малі та середні аграрні підприємства просто не зможуть функціонувати. Бо, на відміну від великих сільгоспвиробників, вони не мають коштів на додаткові витрати.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) говорив член Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики Аркадій Корнацький.

«Українські фермери справді не можуть розвивати свій бізнес без дотацій від держави. Наприклад, 2017 рік був не дуже сприятливим на погодні умови. Тому, якщо б не було державної підтримки, багато фермерів просто закрили б свій бізнес. Бо вони не мають можливості взяти кредити у банках, які є просто «вбивчими», – розповів Корнацький.

Хоча, за його словами, це мало стосується тих підприємств, які мають великі капіталовкладення. Він навів приклад конкретного господарства.

«Сімейне підприємства Корнацьких було створене більше двадцяти років тому і за цей час жодної копійки та підтримки від держави воно не отримувало. І навіть розвивалося у технологічному плані. Але, якщо говорити про селян чи дрібних фермерів, які обробляють п’ятдесят чи сто гектарів землі, мають зношену техніку і ніколи з того поля не вилазили, то це зовсім інша справа», – вважає гість у студії.   

На його думку, та державна політика, яку в Україні називають аграрною, насправді такою не є, бо фермери не отримують тих засобів для розвитку бізнес, які їм насправді дуже потрібні.

«Аграрна політика в Україні працює лише на великий агробізнес і вона, на жаль, завжди такою була. Тому можна абсолютно впевнено сказати, що доки в Україні не буде окремого виду державної політики щодо фермерства, до тих пір усі маніпуляції будуть працювати. І у цьому також зацікавлена українська влада», – наголосив Корнацький.

 

Loading...