Новини » Економіка 5 березня, 2018, 17:11
Тарифи в Україні не відповідають здоровому глузду, – Плачков
ZIK
ZIK

В Україні необґрунтовані ціни та тарифи є ситуативними і рефлекторними. Тому навіть експерти наразі не можуть пояснити, як відбувається ціноутворення, не кажучи про споживачів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) говорив голова наглядової ради «Київенерго», міністр палива та енергетики України (2005-2006 рр.) Іван Плачков.

«Майже рік не коментую ситуацію, яка склалася щодо тарифної політики і ціни на газ в Україні. Адже в ринковій економіці у цивілізованих країнах є критерії, яких повинні обов’язково дотримуватися при формуванні тарифної політики, чого в Україні немає», – сказав Плачков. 

За його словами, у Європі працюють критерії щодо природних монополій, які займаються електропостачанням, теплопостачанням, водопостачанням, газопостачанням і водовідведенням. В Україні ж станом на сьогодні не працює жоден.

«Необґрунтовані ціни та тарифи у нашій державі є ситуативними та рефлекторними. Ба більше! Вони, як правило, не відповідають здоровому глузду... Зараз в Україні тарифоутворення пояснюються загальними речами. Але наразі немає жодного експерта в країні, який би міг щось прояснити. Навіть я не можу розібратися по складових тарифу, бо їх немає», – додав Плачков.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 09:42 :02