Новини » Регіони 2 березня, 2018, 12:47
Закарпатські депутати просять уряд відновити фінансування протипаводкових програм
Паводок на Закарпатті. Фото: Немеш Янош/УНІАН
Паводок на Закарпатті. Фото: Немеш Янош/УНІАН

Враховуючи нагальну необхідність комплексного вирішення питань, пов’язаних із забезпеченням у Закарпатті протипаводкових заходів, обласна рада на першому пленарному засіданні 10-ї сесії ухвалила звернення щодо шляхів вирішення питань із забезпечення протипаводкового захисту в області та скерувала його до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

 У документі зазначається: «Враховуючи оцінку протипаводкових об’єктів, зруйнованих паводками, потребу проведення невідкладних (першочергових) робіт з їх відновлення, просимо прискорити розгляд питання про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету України. Позитивне вирішення зазначеного питання – черговий крок у відновленні фінансування протипаводкової програми у Закарпатті».

У зверненні наголошується, що Закарпаття відносяться до зливонебезпечних районів Європи. Тому тут завжди є потенційна небезпека виникнення паводків. Дослідження науковців показують, що паводки в Карпатах повторюються 4-5 разів на рік. Їх катастрофічні прояви спостерігались і протягом попередніх століть. Але у періоди підвищеної водності територій та загальної геофізичної активності вони відбуваються з особливо часто. Саме такий період триває з 90-их років минулого століття і Закарпаття з року в рік дедалі більше потерпає від руйнівної сили катастрофічних повеней, запобігання наслідкам яких практично неможливе через постійну нестачу фінансового ресурсу упродовж тривалого часу. Не фінансується і виконання програми запобігання повеням «Тиса», завдяки якій свого часу Закарпаття було суттєво убезпечено від руйнівних наслідків стихії.

«Доводиться констатувати, що дамби практично усіх річок краю не в змозі повноцінно виконувати захисну функцію, відтак існує постійна загроза зсувних процесів у гірській місцевості, вимивання родючих грунтів, небезпека життю населення і гостей краю, руйнування транспортної інфраструктури області тощо. Все це вкрай негативно позначається на екології та економіці краю, а також інвестиційній привабливості як Закарпаття, так і України в цілому.

На сьогодні питання постають вже настільки гостро, що вирішити їх можна тільки комплексно за умови невідкладної серйозної уваги на загальнодержавному рівні. Адже саме своєчасне, адекватне і дієве реагування на виклики – запорука успіху в подоланні проблеми, що дозволить уникнути біди та необґрунтованих видатків у майбутньому», – йдеться у звернені.

З огляду на важливість питання депутати просять прем’єра посприяти в прийнятті рішення з визначення проблеми катастрофічних паводків у Закарпатській області надзвичайною ситуацією державного рівня, – інформує прес-служба Закарпатської облради

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 08:02 :00