Новини » Економіка 2 березня, 2018, 17:53
Янукович вирішив не продавати шахти людині Кононенка, – ЗМІ

Куратор державної вугільної галузі Віталій Кропачов не зумів закрити операцію з викупу статутних фондів ТОВ «Новогродівська 1-3» і ТОВ «Росія».

Про це розповіло джерело на ринку, передає «Економічна правда».

За його даними, зрив угоди стався в лютому, коли він домовленостей відмовилася сторона продавця – група «ДРФЦ» Олександра Януковича.

Сам Кропачов підтвердив цю інформацію.

«Продавець вийшов з переговорного процесу», – сказав Кропачов.

На його думку, зміна поведінки людей Януковича пов’язана «з галасом у пресі» навколо своєї особи.

Водночас джерела повідомляють, що учасники переговорів з боку старшого сина екс-президента відмовилися продавати компанії через порушення Віталієм Кропачовим своїх зобов’язань.

Так, за їхніми словами, ТОВ «Новогродівська 1-3» і ТОВ «Росія» були передані в оперативне управління «смотрящего» більше року тому, і з того часу він повинен був провести комплекс виробничих заходів на обох підприємствах, які дозволили б їм відновити видобуток вугілля.

Планувалося, що після того як обидві шахти відновлять роботу, структури Кропачева проведуть розрахунок щодо їх викупу зі стороною Януковича.

«Це не було зроблено. Обидві компанії стоять. Досі», – говорить джерело.

Сам Кропачов спростовує свою причетність до адміністративного управління шахтами. «Я ні дня ними не керував і не інвестував в них гроші», – говорить бізнесмен.

За даними видання, 2 тижні тому (в 20-х числах лютого) ТОВ «Новогродівська 1-3» і ТОВ «Росія» були продані новому власнику. Формально ним числиться бізнесмен з Макіївки Валерій Атанов (виходець з групи «Механік» Віктора Вишневецького).

У цій угоді Атанов представляє інтереси Едуарда Бондаренка – глави «Донбасенерго», контрольованої Олександром Януковичем.

У розмові з виданням Едуард Бондаренко підтвердив свою приналежність до обох шахт, але при цьому підкреслив, що в цьому проекті він представляє власний інтерес.

«Я не фронтую когось (Олександра Януковича, – Ред.) Якщо мій інтерес до цих компаній реалізується, готовий їх розвивати – вже до липня на «Новогродівській» ми готові запускати лаву, яка буде видавати 60 тис т вугілля/місяць проти сьогоднішнього нуля «, – говорить Бондаренко.

ТОВ «Новогродівська 1-3» і ТОВ «Росія» отримали частину так званих «полів» (покладів вугілля, що розробляються) однойменних державних шахт в 2012 р, коли президентом був Віктор Янукович. Реалізацією цього проекту в інтересах його сина Олександра займався Олександр Сичинава – тодішній глава наглядової ради «Всеукраїнського банку розвитку» з групи «Мако».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 09:02 :50