Новини » Суспільство 2 березня, 2018, 13:04
Я свідомо пропустила Ірину Галай першою на Еверест, – Яловчак
ZIK
ZIK

Тетяна Яловчак підіймалася на Еверест у паралельній групі із Іриною Галай. Альпіністки не конкурували одна з одною за першість, бо розуміли всю небезпеку гори.

Таку думку в ефірі проекту «Перші другі з Наташею Влащенко» (щочетверга о 23:00 на телеканалі ZIK) висловила альпіністка, українська рекордсменка Тетяна Яловчак.

«У нашій експедиції було 27 людей. Всі чоловіки, крім мене та Іри Галай. Вона йшла у паралельній групі і зізналася, що якби я не підіймалася, то від затії, скоріш за все, відмовилася б. Іра хотіла стати першою в історії українкою, яка побувала на Евересті», – каже гостя студії.

Рекордсменка зазначає, що альпінізм заради конкуренції – це маячня.

«Я вдячна своїм тренерам за виховання. Вони посіяли у мені старий альпіністський дух, коли людина отримує задоволення від гір, а не конкуренції. Зараз цю дисципліну хочуть впровадити в Олімпійських іграх. Та як на мене, це дурниця», – говорить альпіністка.

Тетяна Яловчак розповіла, що підіймалася другого дня, пропустивши напередодні групу Іри Галай.

«Мій тренер підійшов до мене і сказав, що знає що таке жити зі смертю. Мене це дуже здивувало. Він пояснив, що змагатися за першість з Ірою категорично не можна. Адже ми будемо бігти одна перед одною і хтось може зірватися, загинути. Мені було образливо це чути, адже на той момент я вже прожила в горах 40 днів, продала квартиру заради поїздки», – розповіла рекордсменка.

Велика витрата енергії відбулася на висоті 8300 метрів, пригадує альпіністка.

«Це висота на якій треба всі емоції відкинути, акумулюватися, бути в спокійному стані. Ти мусиш зберегти себе для підйому, останнього ривка. І тут перша група спускається і мені розповідають, що Іра підкорила пік і вже сходить з нього. Я звісно пораділа за неї. Проте під впливом маси емоцій почала ридати, як в дитинстві. Я не могла заспокоїтися, а тому попросила заспокійливого у лікаря. У відповідь він налив мені води і ми з ним трохи поговорили», – додає Тетяна Яловчак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 10:44 :25