Новини » Економіка 2 березня, 2018, 19:35
Ольга Балакирева: 40% українців економлять на харчах та придбанні найнеобхіднішого
ZIK
ZIK

12% українців – це ті, хто економить на харчуванні. Це вже не бідність, а злиденність, це межа виживання.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявила соціолог, голова правління ГО «УІСД ім. О. Яременка» Ольга Балакирева.

Нагадаємо, за даними Київського міжнародного інституту соціології, у 2017 році рівень бідності в Україні становить 12%. 2016 року цей рівень сягав 17%.

Ольга Балакирева наголосила, що 12% українців заявляють про те, що вони змушені заощаджувати навіть на харчуванні.

«Люди, яким вистачає лише на харчування, а вже навіть на придбання необхідного – одягу, взуття, їм треба збирати або позичати гроші, це ще майже 30%. Тому я і кажу сумарно, що це більше 40%, а 12% – це ті, хто економить на харчуванні. Але це, дійсно, вже не бідність, а злиденність, це межа виживання взагалі», – зазначила Ольга Балакирева.

З її слів, бідні, за міжнародними підходами ООН, це ті люди, які витрачають більше, аніж 40% своїх доходів, на харчування.

Виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин наголосив, що бідність та її подолання насамперед залежать від економічного розвитку країни, від валового внутрішнього продукту, створення нових робочих місць.

«Добре, коли говориться про те, яким чином буде запроваджуватися державна система працевлаштування, покращуватися працевлаштування ветеранів АТО, але для того, щоб це було, потрібно спочатку створити робочі місця… треба створити систему нормальної освіти, яка дозволить висококваліфікованим кадрам приходити на ті робочі місця. Тому що поки що, на жаль, ситуація така, що рівень росту ВВП не задовольняє нікого – ні уряд, ні Президента, ні народ України», – заявив Олег Пендзин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 09:29 :39