live
Новини » Суспільство

Дослідники виявили, що ожиріння допомагає чоловікам із злоякісною меланомою жити довше

Хоча ожиріння однозначно шкідливо для здоров’я, воно забезпечує певні переваги чоловікам з меланомою.

До такого несподіваного висновку прийшли дослідники з Університету Техасу, – повідомляє newsyou.

Ті чоловіки, які мають ожиріння і зіткнулися із запущеним раком шкіри у вигляді злоякісної меланоми, отримують певні переваги в плані виживання в порівнянні зі своїми ровесниками, що володіють більш худорлявої фігурою.

Дослідження показало, що чоловіки, які проходять лікування раку шкіри і страждають від ожиріння, живуть, в середньому, на 47% довше, в порівнянні з володарями здорової маси тіла. При цьому у жінок вага ніяк не впливає на тривалість їх боротьби з найбільш смертоносним різновидом пухлин шкіри.

«Питання полягає в тому, які внутрішні механізми викликають подібного роду відмінності у чоловіків з нормальною вагою і ожирінням, і чи можна їх використовувати на благо всіх пацієнтів із злоякісними меланомами? – кажуть автори дослідження. – Не виключено, що існують якісь невідомі нам поки взаємодії між зайвою вагою, статтю людини і плином раку шкіри».

Наука давно знає про те, що жінки із запущеною меланомою живуть довше за чоловіків з цієї ж хворобою. І ось тепер вдалося з’ясувати, що ця перевага в тривалості життя пацієнток з раком шкіри нівелюється, якщо у чоловіка є ожиріння. Не виключено, що певну роль у цьому питанні відіграють чоловічі гормони.

Свої висновки вчені зробили на основі спостережень за 1 900 пацієнтами із злоякісною меланомою, які отримували спрямовану терапію, імунотерапію або хіміотерапію. В середньому, чоловіки з ожирінням жили від 27 до 37 місяців після початку лікування, а чоловіки з нормальною вагою – від 14 до 20 місяців. Середня тривалість життя жінок становила 33 місяці незалежно від маси тіла.



Loading...
Loading...
Loading...