Новини » Економіка 2 березня, 2018, 19:50
Бюджет Росії на 80% залежить від продажу газу, – Михайло Крутіхін
ZIK
ZIK

Якщо Європа залежить від Росії приблизно на 30%, то Росія від продажу свого газу – на більш ніж 80%. І рубати гілку, на якій тримається весь російський бюджет, абсолютно нерозумно.

Таку думку висловив партнер консалтингової компанії «Rusenergy» (Москва) Михайло Крутіхін у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

«Я думаю, що все ж є реальна загроза, що Україна та країни ЄС залишаться без газу. Адже, якщо послухати виступ Президента Росії Володимира Путіна, який був напередодні, і його войовничі тези, то можна вважати, що сьогодні це реалізувалося у вигляді газової війни», – прокоментував Крутіхін.

Відтак, вважає експерт, є реальна загроза того, що частина європейських споживачів газу залишаться без поставок. Це Балкани, Туреччина, Угорщина, Італія та Греція. Тобто там, де російський газ неможливо замінити якимось іншими поставками.

«Газпром уже давно проявляв себе як компанія, яка може порушити свої контрактні обов’язки. Тому репутація у компанії така, що падати вже немає куди.

Але під загрозою не тільки Європа, а й російські громадяни. Адже якщо Європа залежить від Росії приблизно на 30%, то Росія залежить від продажу свого газу на більш ніж 80%. І рубати гілку, на якій тримається весь російський бюджет, абсолютно нерозумно», – підкреслив Михайло Крутіхін.

Він припускає, що такий шантаж може буте націлений на те, щоб Європа якомога швидше давала згоду на будівництво Північного потоку-2. Однак більш вірогідно, що у Європи навпаки з’являться ще більші сумніви щодо будівництва і вона намагатися розвивати альтернативні джерела газу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 19:42 :48