Новини » Світ 1 березня, 2018, 17:01
Знак європейської спадщини отримали 9 важливих об’єктів для творення сучасної Європи
Фото: vagant.livejournal.com
Фото: vagant.livejournal.com

Європейська комісія у понеділок присвоїла Знак європейської спадщини (European Heritage Label) селу Шенген у Люксембурзі та ще вісьмом об’єктам, що символізують боротьбу за європейські ідеали, цінності та інтеграцію.

Про це повідомляє «Європейська правда», посилаючись на EUobderver.

У четвер Єврокомісія заявила, що Шенген є «синонімом вільного пересування у Європі». У 1985 та 1990 роках у Шенгені були підписані договори, за якими країни-підписанти погодилися поступово скасувати контроль на внутрішніх кордонах.

Знак європейської спадщини було присвоєно і будівлі провінційного уряду в Маастрихті у Нідерландах, де 1992 року було підписано Договір про Європейський Союз.

Інші 7 важливих для європейської спадщини об’єктів – музичні об’єкти культурної спадщини Лейпцигу (Німеччина), Велика синагога на вулиці Дохань (Угорщина), форт Cadine (Італія), церква Яворца (Словенія); колишній концентраційний табір Нацвейлер-Штрутгоф та пов’язані з ним табори (Франція та Німеччина); Сигітська в’язниця – меморіал жертв комуністичних репресій (Румунія); колишня вугільна шахта Буа-дю-Казьє (Бельгія).

Європейський Союз присвоює Знак європейської спадщини будівлям, документам, музеям, архівам, пам’ятникам та подіям, які вважаються важливими віхами у творенні сучасної Європи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 05:03 :23