Новини » Світ 1 березня, 2018, 3:30
Бомбардування Cхідної Гути тривають попри резолюцію ООН

У порушення прийнятої недавно резолюції РБ ООН про припинення вогню в Сирії, повітряні удари, обстріли і наземні операції тривають.

Про це заявив заступник Генерального секретаря ООН з політичних питань Джеффрі Фелтман на засіданні Ради щодо ситуації в Сирії, – повідомляє Центр новин ООН.

«Нам потрібна реалізація (резолюції – ред.) 2401, і цього не відбувається», – заявив він.

«Більше бомбардувань. Більше бойових дій. Більше смерті. Більше руйнувань. Більш каліцтва жінок і дітей. Більше голоду. Більше страждань. Іншими словами, те ж саме, – відповів координатор ООН з надзвичайних ситуацій, заступник Генерального секретаря з гуманітарних питань, Марк Локок, відповідаючи на питання про останні події в Сирії.

Локок і Фельтман підкреслили, що для будь-яких позитивних змін повинні бути виконані резолюції, прийняті Радою Безпеки, включаючи резолюцію 2401.

Тим часом, на місцях ситуація залишається нестабільною: мільйони сирійців не можуть отримати доступ до допомоги, і сотні тисяч, наприклад, в східній Гуті, залишаються в облозі.

Говорячи про інші частини країни, Локок повідомив, що за оцінкою місії ООН в Дейр-ез-Зорі, хоча місто знищене на 80 відсотків, як і раніше живуть 100 000 осіб.

Ситуація в Дамаску, Ідлібі, Афріні, Алеппо, Ракку, Рукбані і в інших місцях також продовжує непокоїти, додав він.

«Немає слів, щоб висловити наше розчарування у зв’язку з колективною відмовою міжнародного співтовариства припинити цю війну. Але це розчарування ніщо в порівнянні зі стражданнями і руйнуваннями, які безперестанку відвідують сирійський народ», – сказав Фельтман.

Як повідомлялось, Рада безпеки ООН в суботу проголосувала за резолюцію, яка вимагає негайно запровадити 30-денне перемир’я в Сирії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 15:41 :10