Новини » Економіка 1 березня, 2018, 18:35
Експерт: У Кремлі хотіли покарати Україну, а покарали «Газпром»
ZIK
ZIK

Коли у Кремлі хотіли покарати Україну, насправді покарали «Газпром» і російських платників податків, адже поки діяло політичне рішення щодо скорочення постачання газу транзитом через українську територію, «Газпром» недоотримав 4 млрд дол. із лишком.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) під час телефонного включення заявив експерт з енергетичних питань Михайло Крутіхін.

Експерт наголосив, що ПАТ «Газпром» вимушений погодитися із рішенням арбітражу у Стокгольмі, оскільки, коли сторони звертаються до арбітражу, вони попередньо обіцяють виконати будь-яке його рішення. Михайло Крутіхін наголосив, що, коли у «Газпромі» заявили про намір оскаржити рішення, це не відповідало дійсності, оскільки згоду щодо рішення уже дали заздалегідь. Таку реакцію «Газпрому» вважає неадекватною та нервовою.

Михайло Крутіхін нагадав, що у жовтні 2015 року, згідно із політичним рішенням Кремля, «Газпром» майже наполовину скоротив постачання газу транзитом через українську територію. А зробили це, з його слів, для того, щоб покарати європейські компанії, які купували цей газ і перепродавали його знову Україні.

«За 6 місяців, поки діяло таке політичне рішення, «Газпром» недоотримав 4 млрд дол. із лишком. Це гроші, які мали прийти «Газпрому» від покупців, і надійти частково у бюджет «Газпрому», а частково у вигляді податків – у федеральний бюджет. Тобто, коли хотіли покарати Україну із Кремля, то покарали насправді «Газпром» і російських платників податків. Втрати «Газпрому» не лише 2,5 млрд дол., а й плюс 4 млрд дол., які він недоотримав у вигляді прибутку», – заявив Михайло Крутіхін.

Нагадаємо, 28 лютого стало відомо, що Стокгольмський арбітраж зобов’язав ПАТ «Газпром» виплатити НАК «Нафтогаз України» 4,63 млрд доларів за недопоставлені узгоджені обсяги газу для транзиту. За результатами двох арбітражів щодо постачання і транзиту газу «Газпром» повинен доплатити НАК «Нафтогаз України» 2,56 млрд доларів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-21 02:37 :37