Новини » Політика 28 лютого, 2018, 19:00
У «Батьківщині» пояснили, чому не голосуватимуть за призначення Смолія головою НБУ
ZIK
ZIK

Новим очільником НБУ не має бути людина, яка працювала заступником голови Нацбанку Валерії Гонтаревої та могла впливати на політику, яку вона провадила.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України (фракція «Батьківщини») Вадим Івченко.

Нагадаємо, як заявив сьогодні під час прес-конференції Президент України Петро Порошенко, він очікує від ВРУ ухвалення низки важливих кадрових рішень найближчим часом, зокрема, йдеться про призначення голови НБУ, складу ЦВК, Рахункової палати, омбудсмена. Додамо, подання на призначення на посаду голови НБУ Якова Смолія у ВРУ надійшло від Президента 18 січня, і ВРУ уже завтра може проголосувати за нового голову НБУ.

Вадим Івченко звернув увагу на те, якою є мета звільнення голови НБУ Валерії Гонтаревої.

«Ми проаналізували те, що відбулося із банками, курсом гривні, із кредитами, із доступністю людей до кредитів, і ми незадоволені як парламент, як представники народу, і люди незадоволені цією діяльністю. Тепер питання, а кого? Насамперед, це не має бути людина, яка працювала заступником у Раді НБУ, людина, яка могла впливати на політику, яку проводила Гонтарева, яка могла їй радити», – наголосив Вадим Івченко.

Гість програми вважає, що Яків Смолій – це не та кандидатура, яка зможе кардинально змінити роботу Національного банку України. Депутат погодився, що перезавантаження НБУ потрібне, проте насамперед слід проаналізувати зроблене Нацбанком і показати, що саме не задовольняє українців.

Народний депутат України від БПП Олексій Гончаренко зазначив, що Україні потрібен фаховий та авторитетний голова Національного банку, при тім, легітимний, а не виконувач обов’язків.

«І що швидше ми це зробимо, то краще, тому що це все так затягнулося аж з травня минулого року. Це неправильно», – наголосив депутат.

Олексій Гончаренко розповів, що фракція БПП спілкувалася із кандидатом на посаду голови НБУ, та вирішила підтримати Якова Смолія, аналогічне рішення прийняла фракція «Народного фронту».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 04:00 :22