Новини » Світ 27 лютого, 2018, 18:12
Влада Македонії заявила про чотири варіанти назви країни для вирішення конфлікту з греками

Прем’єр-міністр Македонії заявив про чотири варіанти для врегулювання багаторічної суперечки з Грецією з приводу назви країни.

Про це повідомляє «Європейська правда», посилаючись на Reuters.

«Пропозиції є наступними: Республіка Північна Македонія, Республіка Верхня Македонія, Республіка Вардар Македонія та Республіка Македонія (Скоп’є)», – повідомив прем’єр-міністр країни Зоран Заєв за підсумками Балканського саміту, що відбувся в Лондоні.

Коли його запитали, «чи буде Греція щаслива щодо якогось із цих варіантів», він додав: «Так... у них варіанти, яким вони віддають більше переваги, а деяким не дуже (щодо назви Македонії – Ред.)».

Прем’єр також заявив, що ще потрібно визначитися із питанням доцільності внесення змін до Конституції Македонії, чого просить Греція в останні місяці.

Раніше повідомлялося, що всі учасники переговорів щодо врегулювання суперечки навколо назви Македонії прагнуть досягти рішення до кінця березня.

Як відомо, Греція вважає, що Македонія «вкрала» назву в однієї з північних грецьких провінцій, і через це блокує діалог щодо вступу країни до НАТО і ЄС.

Суперечка триває з 1991 року – часу здобуття незалежності Македонією, яка до того носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції.

Нагадаємо, у Македонії перейменують головну магістраль, щоб вирішити конфлікт з греками.

Раніше також повідомлялося, влада Македонії вирішила перейменувати аеропорт у Скоп’є.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 03:04 :09