понеділок, 26 лютого, 2018, 13:49 Політика
У «Народному фронті» закликали засудити і не визнавати вибори президента РФ на окупованих територіях
ZIK
ZIK

Після 18 березня Верховна Рада України має дати оцінку виборам президента РФ на тимчасово окупованих територіях України.

На цьому під час засідання Погоджувальної ради, яку транслює телеканал ZIK, наголосив голова фракції «Народного фронту» у ВРУ Максим Бурбак.

Народний депутат закликав підтримати ініціативу «Народного фронту» звернутися до міжнародної спільноти з вимогою засудити і не визнавати вибори президента РФ на тимчасово окупованих територіях України – у Криму та Севастополі.

«Сьогодні важливо всіх мобілізувати. Незаконні вибори є порушенням правил. Порушення правил призводить до втрати легітимності у цілому. Після 18 березня закликаємо Раду дати оцінку в цілому цим подіям», – заявив Максим Бурбак.

Голова фракції «Народного фронту» наголосив на необхідності продовження антикорупційних реформ, зокрема, створити незалежне антикорупційне судочинство.

«Відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, треба доопрацювати законопроект про Вищий антикорупційний суд із такими правками: включити представників міжнародних партнерів у процес із відбору суддів. Наголошу, відбору, а не затвердження. Вища кваліфікаційна комісія суддів України матиме можливість остаточно схвалювати кандидатів у судді, однак ВККС не зможе ігнорувати недовіру, висловлену Громадською радою, коли ідеться про явну брехню або конфлікт інтересів кандидата. Юрисдикція Антикорупційного суду має відповідати юрисдикції НАБУ і САП. Маємо прибрати надмірні кваліфікаційні вимоги до антикорупційних суддів», – заявив Максим Бурбак та додав, що ідеться, зокрема, про вимогу щодо 5 років стажу для суддів.

Голова фракції «Народного фронту» зауважив, що слід зробити все для того, щоб НАЗК розпочало повноцінну роботу, зокрема, перевірку е-декларацій в автоматичному режимі. А також, наголосив нардеп, слід зняти вимогу для обов’язкового декларування доходів громадським активістам та особам, які отримують іноземні кошти за програмами допомоги, а також іноземними членами наглядових рад.

Максим Бурбак зазначив, що не менш важливою від боротьби з корупцією є відсіч російській збройній агресії. Він нагадав про прийнятий ВРУ «деокупаційний» закон та наголосив на необхідності його реалізації, зокрема, почати підготовку консолідованої юридичної претензії до РФ щодо збитків від війни.

Нардеп закликав навести порядок у кількох органах державної влади: призначити голову НБУ, новий склад ЦВК, омбудсмена, голову Рахункової палати.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко нагадала, що саме цього дня чотири роки тому розпочалися трагічні події у Криму, коли так звані зелені чоловічки захопили приміщення Верховної Ради Криму, що призвело до анексії українських територій. Ірина Геращенко підтримала ініціативу колег щодо прийняття заяви про неприйнятність виборів президента ВРУ у Криму, де таким чином хочуть легітимізувати крадіжку Криму через насильницьку паспортизацію населення України і залучення його до виборів президента іншої держави.

Ірина Геращенко розповіла, що минулого тижня відбулася зустріч із родинами політв’язнів Кремля, і вони зауважили, що Європейський парламент ще у жовтні торік прийняв резолюцію, де перерахував усі прізвища політв’язнів Кремля. Перший віце-спікер Верховної Ради повідомила про розроблену на прохання родичів політв’язнів Кремля, залучивши до цієї роботи дипломатів, резолюцію та звернулася до колег із закликом підписати цей документ.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 09:07 :41