Новини » Політика 26 лютого, 2018, 10:41
Пенсіонери-силовики завтра знову виходять на протести щодо перерахунку пенсій
Мітинг ветеранів збройних сил та силових відомств під Львівською ОДА. Фото: Микола Тис/ZIK
Мітинг ветеранів збройних сил та силових відомств під Львівською ОДА. Фото: Микола Тис/ZIK

О 9:30 вівторка, 27 лютого, у Києві біля Верховної Ради та в обласних центрах перед облрадами та ОДА розпочнеться восьмий етап Всеукраїнської акції протесту ветеранів силових структур щодо пенсійного забезпечення.

Про це ІА ZIK повідомили сьогодні в Об’єднанні ветеранів розвідки України.

Як зазначається у повідомленні, 20 лютого переговорна група військових пенсіонерів зустрілася з міністром оборони України і «переконалася в його несприйнятті розроблених Мінсоцполітики законодавчих новел щодо призначення, обчислення, перерахунку і виплати пенсій».

Тому Оргкомітет боротьби за пенсії і ветеранська спільнота в цілому, а також значна частина народних депутатів України, ряд обласних, районних та міських рад, райдержадміністрацій заявили про необхідність повернення чинності постанови КМУ від 30.08.17 №704, виплати грошового забезпечення військовослужбовцям відповідно до неї.

Також Оргкомітет вимагає перерахунку раніше призначених пенсій відповідно до чинного законодавства з грошового забезпечення військовим на її підставі, пенсіонерам ОВС – на підставі постанови 2015 р. №988 та виплати не перерахованих і не виплачених пенсій пенсіонерам ОВС – з 1 січня 2016 р., а колишнім співробітникам пенітенціарної системи – з 1 січня 2017 р. Власне, такі вимоги закладені й у проекті постанови ВРУ №7492.

Розроблений Мінсоцполітики законопроект повернутий Міноборони, МВС та СБУ із зауваженнями та перебуває на доопрацюванні у Мінсоцполітики.

«21 лютого відбулось засідання КМУ, на якому з голосу, в порушення регламенту, не узгоджений проект постанови був анонсований Прем’єр-міністром, винесений на голосування і швидко проголосований. Також анонсована й розробка соціально-справедливого закону про пенсії, який широко обговорюється… Лише 22-го лютого близько 13:00 постанова офіційно потрапила до Міноборони та МВС на погодження з терміном надання висновків 23 лютого», – зазначається у повідомленні.

Представники ветеранських організацій та громадської ради при Міноборони взяли участь у підготовці висновків, був зроблений аналіз норм, закладених у постанову, та подані відповідні пропозиції, які Міноборони взяло до уваги частково, а КМУ, як виявилося пізніше, їх цілком проігнорувало.

Загальні висновки ветеранських організацій:

  • Завдячуючи активній позиції ветеранської спільноти, вдалося заблокувати розробку і прийняття широко розрекламованого законопроекту про перерахунок раніше призначених пенсій.
  • На засадах постанови від 21.02.2018 №103 пенсія, яку отримає військовий пенсіонер, після перерахунку збільшується приблизно на 40%, з яких половина виплачується у 2018 р., ще по 25% додаються – у 2019 та 2020 роках. Оскільки прожитковий мінімум станом на 1 січня календарного року з тарифної сітки вилучили – зростання лише у цих межах. Пенсіонерам ОВС є сенс також ретельно розібратись у розмірах грошового забезпечення за посадою у січні 2016 р., оскільки є інформація, що на той час поліцейські не отримували додаткових видів грошового забезпечення, отже, не буде його і в довідках.
  • Водночас риторика урядовців не змінилася, вони наполягають на розробці нових підходів до пенсійного законодавства, знов ідеться про «бойові» пенсії, несправедливість, фінансову обтяжливість для ПФУ.
  • Прийняттям постанови від 21.02.18 №103 проект постанови ВРУ від 17.01.18 №7492 втрачає сенс та актуальність, що потребує додаткових консультацій із нардепами.
  • Постанова КМУ №103 носить явно дискримінаційний та антизаконний характер, вона не задовольняє ні військових пенсіонерів, ні інвалідів війни.
  • Суспільних комунікацій як не було, так і немає. Розробка всіх цих нововведень і надалі здійснюється таємно, кулуарно, без широкої дискусії та будь-якої участі представників громадянського суспільства (виняток – Міноборони, що проводить відповідні консультації).

Тому пенсіонери-силовики вимагають, по-перше, створення рішенням Уряду постійно діючої робочої групи з представників органів держвлади та громадянського суспільства щодо вдосконалення військового пенсійного законодавства.

По-друге, приведення постанови КМУ від 21 лютого 2018 р. у відповідність до Конституції України, Закону України №2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осібˮ, усунення дискримінаційних, дискредитаційних і демотивуючих норм (зокрема, в частині розміру та складових грошового забезпечення для обчислення, перерахунку і виплати пенсій, поновлення розміру першого тарифного розряду в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року).

І по-третє, негайного припинення розробки законотворчих ініціатив щодо перерахунку раніше призначених пенсій та ініціювання скасування пп. 2 п. 9 Прикінцевих положень Закону України від 3 жовтня 2017 р. №2148 щодо підготовки та подання на розгляд ВРУ законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 20:58 :57