Новини » Суспільство 26 лютого, 2018, 17:59
Міносвіти наполягає на відновленні навчання у медвиші Богомольця

На офіційному сайті Міністерства освіти і науки України вказано, що адміншляхом, через закриття будівель, студентів Національного медичного університету імені О. О. Богомольця позбавили можливості продовжувати навчання.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби МОН.

«МОН... вважає неприпустимим зрив освітнього процесу, що відбувається адміністративним шляхом в НМУ імені О.О. Богомольця, який перебуває у сфері управління Міністерства охорони здоров’я», – йдеться у заяві.

У повідомленні йдеться про оголошений безстроковий страйк вишу.

До страйккомітету увійшли студпарламент, студентський профком, ГО «Студентська довіра», декани та проректори, профспілковий комітет університету, передає «Українська правда.Життя».

Вони підтримують ректора Катерину Амосову та вимагає відсторонення від обо’язків в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

Корпуси університету зачинили і повішали на них замки.

«Ланцюги на дверях університету – це безпрецедентно. Цього не було при жодних соціально-політичних потрясіннях, що переживала наша держава, а таких було немало, – сказала міністр освіти на науки Лілія Гриневич.

Сайт МОН цитує студентів вишу, які заявили про те, що замість пар «побачили зачинені корпуси з ланцюгами та розгублених викладачів».

Тому навіть ті студенти, що хотіли навчатися, не змогли «отримати відповідні послуги від закладу».

Студенти заявили, що «сам страйк було оголошено без врахування думки як студентського колективу, так і колективу працівників».

«МОН наголошує, що для студентів, які бажають навчатися, мають бути створені умови для нормального навчального процесу. Студенти не можуть і не мають страждати від жодних конфліктів, зокрема управлінських», – вважають у міністерстві.

Міністерство освіти і науки також нагадує, що стаття 44 Конституції України чітко говорить про те, що «ніхто не може бути примушений до участі або до неучасті у страйку».

Зі свого боку МОН звернулося до керівництва НМУ імені О.О. Богомольця з вимогою виконати свої обов’язки та відновити освітній процес, створивши умови для навчання тих студентів, що бажають навчатися.

Ввечері 25 лютого медунівеситет Богомольця оголосив безстроковий страйк на підтримку ректора.

Мовляв, протестуватимуть студенти та трудовий коллектив через «безпрецедентне брутальне та незаконне втручання керівництва МОЗ в незалежність та самоврядність НМУ».

Заява підтримує ректора Катерину Амосову та вимагає відсторонення від обо’язків в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

На сторінці страйккому також сказано, що причина пропуску навчальних занять на період страйку буде вважатися поважною, а студентам дозволять відпрацювати їх під час подальших поточних занять та підсумкових модульних контролів.

Під оголошеннями страйккому та НМУ студенти обурювались зривом занять через страйк.

МОЗ закликає не допустити зриву навчального процесу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 16:52 :40