Новини » Суспільство

Матіос заявив, що Міноборони говорить неправду про самогубства військових

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що в армії зараз є доволі високий рівень самогубств та звинуватив Міністерство оборони у бездіяльності щодо посттравматичного синдрому (ПТРС) та запобіганню випадків самогубств серед учасників АТО.

Про це Анатолій Матіос повідомив у Facebook.

«Про сумну брехню щодо суїцидів в армії начальника управління морально-психологічного забезпечення МОУ Грунтковського (краще б мовчав). За два місяці поточного року по два суїциди в тиждень (16 загиблих від суїциду) – ці скупі дані Єдиного реєстру досудових розслідувань безпристрасні, як ніхто. Горе і сльози батьків. Більшість самогубців – зовсім юні хлопці 1995-1998 років народження», – заявив Анатолій Матіос.

«Лише за даними ЄРДР з майже 313 тисяч учасників АТО 518 осіб вчинили самогубства. Скільки ними вчинено у цивільному житті злочинів на ґрунті ПТРС- не обліковує ніхто. Проходження учасниками АТО психологічної реабілітації є обов’язковим, проте у 2017 році рівень їх забезпечення такою послугою з боку держави склав лише 0,1 % від загальної кількості», – акцентував він.

Головний військовий прокурор також зазначив, що у лютому 2017 року регіональні органи соціального захисту населення припинили заходи із психологічної реабілітації учасників АТО, а тому відповідно було зменшено державне фінансування на цьому напрямі з 49,9 млн. грн. до 21,9 млн. грн. (або на 56,1 %). Він також констатував, що Державним бюджетом України у 2018 році на вказані цілі у порівнянні з 2016 – 2017 роками збільшено фінансування та передбачено 109 млн. гривень.

«Але сумні реалії нашого життя свідчать – наявність значного матеріального ресурсу не гарантує його раціонального та ефективного використання. Стан роботи уповноважених органів соцзахисту та охорони здоров’я з питань реабілітації та профілактики ПТРС серед тих, хто пройшов гібридну війну – просто катастрофічний. Якщо не говорити про біду та нічого не робити – і далі буде маячнею «процвітати» у ЗМІ брехня генерала Грунтковського. Тому я був вимушений негайно доручити військовим прокурорам регіонів та сил АТО ретельно дослідити (не маючи таких повноважень, які не передбачені в Законі України «Про прокуратуру») проблему забезпечення психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників АТО за рахунок бюджетних коштів. Законодавець і надалі залишається сліпим до цієї біди ПТРС. Невже у нас в державі і далі буде як у маршала Жукова про українців: «Бабы нарожают ещё»???», – підкреслив Матіос.

 

Нагадаємо, 21 лютого Анатолій Матіос заявив що в зоні бойових дій на Донбасі щотижня вчиняють самогубство 2-3 військовослужбовців.

Loading...