понеділок, 26 лютого, 2018, 12:49 Політика
Андрій Парубій: Ключове кадрове питання цього тижня – обрання голови НБУ
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Фото: rada.gov.ua
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Фото: rada.gov.ua

Ключове кадрове питання цього тижня – це питання обрання голови НБУ. Воно буде об’ємне і його розгляд проходитиме за повною процедурою.

Про це під час засідання Погоджувальної ради, яку транслює телеканал ZIK, заявив голова ВРУ Андрій Парубій та закликав фракції ВРУ завершити політичні консультації до четверга, щоб розглянути це питання.

Спікер зауважив, що майже усі комітети ВРУ, окрім одного, подали пропозиції щодо порядку денного сесії, і їх досить багато – 2900 законопроектів.

«Є і важливий закон про антикорупційний суд, і для того, щоб Комітет міг перейти до його розгляду, дуже важливо, щоб ми могли його включити у порядок денний сесії – законопроект про антикорупційний суд. І на цьому у мене є особливий наголос, оскільки це питання має не тільки великий суспільний резонанс, а й важливе значення для наших міжнародних контактів і міжнародних відносин із нашими стратегічними партнерами», – наголосив Андрій Парубій.

З його слів, після розгляду порядку денного сесії пропонується перший блок – питання соціального захисту військовослужбовців. Йдеться про сім питань, які спікер ВРУ назвав «неконфліктними» і такими, які слід розглянути. Другий блок, зазначив Андрій Парубій, – це питання фінансової політики. У ньому – три питання, серед яких є важливі для подальшої співпраці із МВФ, для угоди з ЄС. У вівторок після обіду планують перейти до питань, що стосуються транспорту.

«У середу традиційно питання ратифікації. І ми можемо у середу розпочати розгляд про бізнес-омбудсмена. Там велика кількість правок… щоб ми могли вийти на прийняття рішення у четвер. У четвер пропонується, щоб ми розглянули питання, перш за все, блоку інформаційної політики», – зазначив Андрій Парубій.

Окрім того, у четвер планують розглянути питання, які стосуються реформи парламенту, зокрема, щодо кількості комітетів ВРУ, розподіл комітетів за методом д’Онта.

«Ключове кадрове питання цього тижня – це питання обрання голови НБУ. Кадрове питання, яке займе близько 1,5 години часу. Воно буде об’ємне і його розгляд проходитиме за повною процедурою. І є велике прохання, щоб завершити політичні консультації. Я знаю, що Комітет рекомендував, щоб усі фракції зустрілися із кандидатом на голову НБУ. До четверга буде змога завершити політичні консультації, щоб ми змогли вийти на голосування і на політичне рішення у четвер», – наголосив Андрій Парубій.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 17:44 :40