неділя, 25 лютого, 2018, 1:25 Світ
Астрономи побачили на Марсі занесену піском станцію «Фенікс»

Астрономи опублікували фото посадкового майданчики марсіанської станції «Фенікс» через дев’ять років після закінчення місія орбітального апарату Mars Reconnaissance Orbiter. Нові фото астрономи порівняли з фотографіями 2008 року і виявили, що за дев’ять років місце посадки місії і сам апарат значно занесло пилом.

Про це йдеться у прес-релізі NASA.

This animation blinks between two images of NASA's Mars Phoenix Lander hardware around the mission's 2008 landing site

Автоматична марсіанська станція «Фенікс» було запущена 4 серпня 2007 року та успішну приземлилася в північній полярній області Червоної планети 25 травня 2008 року. Завданням місії було вивчення марсіанського грунту і атмосфери, в тому числі пошук води і льоду і сприятливих умов для життя в полярних регіонах Марса. На борту знаходився комплекс приладів, що включав камери, засоби аналізу грунту, метеорологічну станцію і маніпулятор, за допомогою якого апарат зміг вперше провести буріння.

За три місяці станція виконала поставлене перед нею завдання: знайшла водяний лід і сліди перхлоратів і карбонатів в грунті. Визначила, що РН грунту відповідає слаболужним земним грунтам, і також побачила марсіанську заметіль. У серпні 2008 року «Фенікс» завершив свою місію і незабаром відключився – апарат не був розрахований на умови слабкого освітлення під час марсіанської зими.

Читайте також: Вчені остаточно з’ясували, чому на Марсі немає життя

20 липня 2008 року, ще до завершення місії «Фенкса», розвідувальний супутник Mars Reconnaissance Orbiter, запущений для дослідження Марса в 2005 році, вперше зняв посадочний майданчик марсіанської станції. На області ширини 300 метрів були виявлено три темні плями, відповідне місце посадки модуля (на фотографіях: у верхній частині кадру), місце удару об поверхню переднього теплозахисного щита (в правій частині кадру) і місце приземлення скинутого парашута і задній теплозахисний щит (в нижній частини кадру).

Через дев’ять років, 21 грудня 2017 року, орбітальний апарат знову зняв це місце. На новому знімку видно, що всі три місця занесені пилом, а парашут, який рухається вітром, зрушився на схід.

Читайте також: Врятувати людство: з далекого 3300 року прибув чоловік з нерадісними новинами

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-19 11:37 :28