субота, 24 лютого, 2018, 21:50 Суспільство
У Швеції пропонують створити «електронні копії» померлих людей

Шведські винахідники почали роботу над тим, що створити «електронні копії» людей, які померли.

Про це повідомляє Naked Science з посиланням на видання Dagen.

Спершу фахівці хочуть створити спеціальні програми. А пізніше – візуально схожих на покійних людей роботів.

«Спочатку ми створили мовну програму, яка відповідає на питання наших клієнтів щодо організації похорону», – заявила директор мережі стокгольмських похоронних бюро «Фенікс» Шарлотта Руніус.

Згодом вирішили створити «електронну копію людини». Йдеться про спеціальну програму, яка буде імітувати голос покійного. Вона зможе відповідати на різні побутові питання, проте не зможе розповісти нічого принципово нового, наприклад про новинки кінематографа. На цьому етапі не передбачена система оновлення бази даних.

Між тим шведських фахівців складно звинуватити у відсутності амбіцій: згідно з планами, програма стане тільки першим етапом реалізації проекту. Надалі планується розробка роботів, які будуть візуально схожі на померлих людей.

Поки що проект знаходиться на ранній стадії. Для перших працюючих зразків похоронне агентство і група програмістів мають намір знайти десять добровольців, голоси яких запише і обробить спеціальна програма. Очевидно, що тільки після аналізу звучання голосів, відтворених вже безпосередньо штучним інтелектом, можна буде зробити висновок про життєздатність концепції.

Незважаючи на бурхливий розвиток штучного інтелекту, проблем на шляху шведських фахівців може бути достатньо. Тут можна згадати нещодавнє провальне інтерв'ю з китайським роботом-жінкою. Реалістичний людиноподібний Цзя Цзя просто не зміг нормально відповісти на поставлені запитання.

Робот не зміг назвати точну кількість літер у англійському алфавіті. А розмови про штучний інтелект закінчилися незв'язним потоком слів. У той же час знамениті голосові асистенти Alexa і Siri можуть цілком непогано вирішувати свої безпосередні завдання, і отриманий досвід може бути враховано в майбутньому іншими фахівцями.

Читайте також: Врятувати людство: з далекого 3300 року прибув чоловік з нерадісними новинами

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 00:36 :54