субота, 24 лютого, 2018, 1:25 Політика
Парламент сьогодні став дорадчим органом Банкової, – екс-заступник голови ВР
ZIK
ZIK

На превеликий жаль, зараз можна говорити про неймовірну кризу як такого парламентаризму в Україні.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ – проти!» на телеканалі ZIK заявила екс-заступник голови Верховної Ради Роман Кошулинський.

«Сьогодні влада уже шукає винного і навіть її представники у парламенті звинувачують Президента у всіх бідах. Але не можна когось виокремлювати, бо влада відповідальна за усі чотири роки, коли Україна здолала шлях від повної підтримки всього світу до того, що нас почали просто не сприймати та нехтувати», – сказала експерт Європейської комісії за демократію через право Марина Ставнійчук.

Тому вона вирішила запитати екс-заступника голови Верховної Ради Романа Кошулинського, чи лише Порошенко винен у тому, що за чотири роки країна пройшла від повної світової та європейської підтримки, до позиції повного не сприйняття світовою спільнотою, та чи парламент теж повинен за це відповідати?

«На превеликий жаль, ми можемо зараз говорити про неймовірну кризу як такого парламентаризму. Фактично, парламент зараз є окремим державним інститутом. Але потрібно не забувати, що ми живемо в парламентсько-президентській країні, де парламент та президент є рівноцінними. Проте сьогоднішній день парламент не вирішує жодних питань і практично – є дорадчим органом Банкової», – прокоментував Кошулинський.

Тобто, за його словами, можна говорити про те, що дуже давно не було такого рівня порушень закону про регламент та взаємин, які сьогодні продукує український парламент. Також він не погодився із тезою одного з гостей про те, що не було можливості та політичної волі скласти депутатам із себе повноваження.

«У 2014 році така воля була, бо «свободівці» склали із себе повноваження і сказали, що в тодішньому парламенті не можуть перебувати, попри негативні наслідки для самої «Свободи». Ми пішли з парламенту, щоб люди обрали новий. Бо завдання ВР різних скликань є різними. Якщо у нашої каденції було завдання подолати режим Януковича і парламент його виконав, то теперішня Верховна Рада повинна була подолати наслідки діяльності режиму Януковича і перемагати у війні. Але на превеликий жаль, сьогодні більша частина парламенту є олігархічними ставлениками та обслуговуючим персоналом Порошенка і олігархів. Навіть можемо поставити знак дорівнює між Порошенком і олігархами», – наголосив він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 10:15 :47