субота, 24 лютого, 2018, 2:40 Політика
Історія не може визначати курс відносин України і Польщі, – Ставнійчук
ZIK
ZIK

Усіх, хто заважають налагодити питання взаємовідносин України із іншими державами – потрібно усунути повинні на державному із займаних посад. Адже не може очолювати Інститут національної пам’яті в Україні людина, яка є персоною нон-грата у Польщі.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ – проти!» на телеканалі ZIK заявила член Венеціанської комісії від України (2009-2013 рр.) Марина Ставнійчук.

«Раніше в Україні політикою взаємоповажних стосунків із сусідніми державами займався Віктор Ющенко. Також він намагався владнати історичне питання щодо Волинської різні і взагалі трагедії, яка є спільною як для польського, так і для українського народу. Але дуже складна історія, яка стосується обох народів і взаємовідносин наших держав на різних історичних етапах не може правити сьогоднішнім днем. А також визначати курс сьогоднішніх взаємних стосунків між Україною і Польщею», – сказала Ставнійчук.

Тому вона вважає, що усіх, хто заважають налагодити питання взаємовідносин, повинні на державному рівні бути усунені із займаних посад.

«Не може очолювати Інститут національної пам’яті в Україні людина, яка є персоною нон-грата у Польщі. Тому що є питання національного інтересу і зрештою, якщо Порошенко і Дуда зустрілися у Харкові, бо була уже надто критична ситуація, визначили порядок денний, то не може В’ятрович після цього коригувати позицію української держави», – наголосила вона.

На її думку те, що В’ятрович не прийшов у студію, бо він усвідомлює, що наробив дуже багато помилок і не тільки у стосунках із Польщею, а й з багатьма країнами.

«Його дуже різка, не дипломатична, не виважена історична, не завжди правдива й правильно вивірена позиція, сьогодні впливає і псує стосунки нам з країнами. Більш того, питання історичної правди та впливу не є лише єдиним чинником, який сьогодні впливає на взаємостосунки. Ми неодноразово говорили щодо закону «Про освіту» та статтю сьому. Ми дожилися до того, що Польща пред’явивши нам свої застереження по мовним правам національних меншин і корінних народів, що сьогодні вдумайтеся, на рівні урядів держави домовилися про те, що польський уряд визначає програму навчань для українських дітей, які є представниками національної польської меншини. А ну ж давайте, нехай спробує український уряд покерувати у Польщі», – скептично висловилась Ставнійчук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 12:46 :35