п'ятниця, 23 лютого, 2018, 14:48 Політика
Зараз виграти вибори завдяки фальсифікаціям неможливо, – Разумков
ZIK
ZIK

Основна передвиборча боротьба триватиме за ті 40% населення, які ще не визначились, за кого голосуватимуть, або ж узагалі не хочуть брати участі у волевиявленні.

Таку думку ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політтехнолог, директор Української політконсалтингової групи Дмитро Разумков.

Зараз майже 40% населення або ще не визначився, кого підтримуватимуть на наступних виборах, або просто не готові взяти участь у цьому волевиявленні. Це доволі серйозний електоральний пласт, за який і боротимуться наші політики.

«Фальсифікаціями ж виграти вибори неможливо. Коли говорять про якісь вкиди на 20% – це міф. Таке може відбутись лише теоретично і то при надзвичайному тоталітаризмі. Можна сфальсифікувати до 5%. Та якщо у людини реальної підтримки на 1%, із нього не зроблять 51%», – переконаний експерт.

Тож, за його словами, основна фальсифікація тут полягає у реальній відсутності вибору.

«Коли ви заходите до магазину під назвою «Вибори», вам пропонують дуже обмежений перелік продуктів. Ви не можете обрати собі новий, не корумпований товар, адже його там просто немає», – наголосив Разумков.

Що ж до рейтингів так званої «стратегічної дев‘ятки», всі члени якої мають менше 10% електоральної підтримки, то її представники не переоцінюють свої можливості. Адже у країні просто не існує іншої політичної сили, яка б мала справді високий рівень довіри.

«До того ж там зібрались ключові фігури, які сьогодні вирішують основну політику держави: Прем’єр-міністр, Президент, Генпрокурор, Секретар РНБО, Голова ВР, близькі до Президента особи із фінансовим капіталом та голова АП. Тому сьогодні вони домовляються не лише про ті процеси, які здійснюватимуть у 2019 році безпосередньо під вибори. Там йдеться і про рішення, що визначатимуть дії влади у найближчому майбутньому. Тому й вибори вони обговорюють значно менше, ніж ми думаємо», – зазначив Дмитро Разумков.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 13:16 :19