Новини » Політика 23 лютого, 2018, 22:00
Заліщук: Замість корупції в торгівлі газом з'явились зловживання в оборонній сфері
ZIK
ZIK

Нині залежність українців від «Газпрому» знизилася, проте з’явилася нова сфера – оборонна, а бюджет цієї сфери закритий навіть для парламентарів.

Про це в ефірі програми Vox populi (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявила народний депутат України Світлана Заліщук.

Гостя програми, відповідаючи на запитання глядачів, коли в Україні пенсіонери отримуватимуть належну пенсію, нагадала, що торік в Україні змінили законодавство і підвищили пенсії.

«Критика пенсійної реформи стосувалася того, що ми зробили краще на сьогодні, але для людей, які сьогодні працюють, молодих людей, це величезне питання, як вони отримуватимуть пенсію. Це та складність, яку ми повинні вирішувати», – вважає Світлана Заліщук.

Гостя програми погодилася, що, попри підняття пенсії, цього недостатньо. Серед причин цієї проблеми, вважає нардеп, – корупція, і «поки ми не поборемо її, поки не поприбираємо руки політиків із бюджету, зі «схем», з державних закупівель», то проблему низьких пенсій не вирішити.

Світлана Заліщук зауважила, що нині залежність українців від «Газпрому» знизилася, проте з’явилася нова сфера – оборонна, а бюджет цієї сфери закритий навіть для парламентарів.

«Це буквально сім маленьких рядків, із яких не видно, на що ми витрачаємо, на що ми даємо ці гроші. 6% ВВП ми витрачаємо на цю сферу, водночас, не маємо ефективних інструментів його контролю», – зазначила Світлана Заліщук.

Нардеп вважає, що поки не буде посилено НАБУ та не буде створено антикорупційний суд, а посадовці, включно із першими особами держави, не усвідомлять невідворотність покарання за зловживання, прогресу не буде.

Світлана Заліщук додала, що у вівторок очікують голосування за законопроект щодо антикорупційного суду.

«Там потрібно внести правки, аби врахувати рекомендації Венеціанської комісії, але, вважаю, що це буде значне посилення, яке, у тому числі, дасть можливість людям відчути у своїх кишенях, у тому числі, через пенсії, що вони збільшуються щорічно», – зазначила Світлана Заліщук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 23:46 :08