п'ятниця, 23 лютого, 2018, 2:35 Політика
Віталій Скоцик: У більшості випадків країни обмежують або забороняють продаж землі іноземцям
ZIK
ZIK

У більшості країн Західної Європи та й у багатьох країнах світу обмежують або забороняють продаж землі іноземцям у своїй державі. Теоретично це просто, а практично зробити це дуже важко.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.

«В більшості випадків країни обмежують або забороняють продаж землі іноземцям у своїй державі. Такі обмеження різного типу діють у більшості країн Західної Європи та й у багатьох країнах світу. Якщо, наприклад, вам скажуть, що в Австрії легко можна купити сільськогосподарську землю, то теоретично це просто, але якщо ділянка землі виставляється на продаж треба щоб усі сусіди погодилися на те, що б ви купили землю. Практично зробити це дуже важко», – зазначив Скоцик.

За його словами, всі країни, які вступали до ЄС мали 7-8 років на адаптацію земельного законодавства до земельного законодавства країн ЄС. Польща – єдина країна, яка мала 12 років, для того щоб завершити свою земельну реформу і на 12-му році вона наклала мораторій на продаж землі на 5 років. Пан Скоцик зауважив, що поляки побачили, що їхні західні сусіди через інструменти, які не підпадали польському законодавству скупили майже пів мільйона гектарів землі в Польщі

«Сьогодні українець не може вільно купити землю у Польщі. Мало того, із квітня позаминулого року у Польщі діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Є тільки дві інституції, які можуть купити землю: Державна земельна агенція і церква. Якщо ми будемо говорити про Францію то питання там також не дуже просте», – сказав експерт.

Гість програми вважає, що земельне законодавство далеко не таке просте, це великий комплекс законодавчих актів, які регулюють обіг земель сільськогосподарського призначення.

«Мені прикро, але мені здається що ВР як і Кабінет Міністрів не здатні провести жодної реформи, в тому числі і земельної», – констатував голова Аграрної партії України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 16:51 :58