Новини » Суспільство 23 лютого, 2018, 9:39
Вчені спростували поширену гіпотезу про походження свійських коней
Фото: independent.co.uk/Ludovic Orlando, Seas Goddard and Alan Outram
Фото: independent.co.uk/Ludovic Orlando, Seas Goddard and Alan Outram

Коні, які вже давно вважалися предками всіх сучасних одомашнених коней, насправді мають зовсім інший родовід, виявив генетичний аналіз.

Історія найдавніших з відомих одомашнених коней сягає ботайської культури, що існувала 5500 років тому у середньоазіатських степах. Досі, вважалося, що саме це населення сучасного північного Казахстану започаткувало одомашнення коней.

Проте, аналіз ДНК показав, що сучасні тварини подібні лише на 3% на ботайських коней, – інформує видання The Independent.

Також вчені були здивовані, виявивши, що ботайці фактично дали початок коням Пржевальського.

Коні Пржевальського вважаються єдиними дикими конями, що залишилися у світі, проте новий аналіз засвідчив, що це не так.

Натомість, цей вид, що знаходиться під загрозою зникнення, є останніми нащадками диких коней ботайського населення та найбільш ранніми нащадками домашніх коней.

Спростовуючи поширену теорію щодо походження коней, цей аналіз також показує, що ніде вже не існує суто диких коней.

Результати дослідження, проведеного професором Людовіком Орландо та його колегами з Національного центру наукових досліджень Франції, були опубліковані у журналі Science. Дослідники проаналізували генетичну інформацію 88 коней, як стародавніх, так і сучасних, та археологічні докази історії одомашнення коней.

Археологічні записи надають чимало доказів одомашнення коней ботайцями, які, як вважається, споживали м’ясо та молоко цих тварин.

Аналіз, проведений професором Орландо та його колегами, виявив певні генетичні зміни, які відбулися тоді, коли коні знову здичавіли та, у кінцевому підсумку, дали початок коням Пржевальського.

Результати ДНК показали, що ботайські коні мали на шкірі «плями леопарда» – характеристика, яка відсутня у сучасних конях Пржевальського.

Що стосується сучасних одомашнених коней, то, за оцінками вчених, вони виникли ще у 3000 році до н.е. Проте, за відсутності добре збережених ДНК коней з тієї епохи, їх походження досі залишається загадкою.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 00:15 :53